Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetni akarom a TB-t, mi a...

Fizetni akarom a TB-t, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tehát röviden kb. 3 éve variálok munka és suli között. Hol iskolába jártam hol melóztam. A suli fizette utánam eddig a TB járulékot. Vagy lehet még most is fizeti fogalmam nincs mert már elég rég voltam orvosnál. Viszont tavaly még jó volt, pedig nem is jártam már iskolába legalábbis nappali tagozatra nem. Az esti pedig nem fizeti. Akkor ezek szerint még utánam 1 évig fizették volna ha tavaly még jó volt??


Jelenleg pedig, saját "vállalkozásba" fogtam, így nem fizeti senki utánam. (elméletileg. hacsak a sulim még mindig nem fizeti :D )

És ha jól tudom 18 éves kor után ha tetszik, ha nem kötelező fizetni. (Én meg már lassan 21 vagyok) Meg aztán nem szeretnék tízezreket vagy százezreket egy esetleges műtétre kidobni. Ja, igen és ha nem fizettem eddig abból lehet valami problémám? Nem keres meg az APEHhhhh, hogy én jogtalanul használtam az egészségügyi szolgáltatásokat miközben nem is jártam iskolába (mégis mintha valaki fizette volna utánam)??


De a lényegen ez nem változtat, fizetni akarom! Viszont ezzel kapcsolatban felmerült 2 kérdésem, mivel még sose fizettem magamnak.


1. Csak APEH intézményben tudom ezt elintézni, vagy igényelhetem interneten keresztül, hogy utána postán kiküldjék a csekket? Ha igen, hogyan és hol (mit kell kitölteni)? (APEH oldalán semmi ilyet nem találtam, vagy lehet rosszul kerestem nem tudom)


2. Ha esetleg elfogyna a pénzem, (nem lenne nyereséges a munkám) és nem lesz miből kifizetni, akkor olyankor mi van? hogyan tovább?? Egyáltalán kötelező befizetni ha nincs rá pénzem??


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 30. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha volt tanulói jogviszonyod, akkor a tanulói jogviszony megszűnése után még egy darabig jár az ingyenes ellátás. Ha valakinek június közepén fejeződik be a suli, akkor az az év december közepéig ő még biztosított.

Ahhoz, hogy magad után fizesd, a NAV-hoz (régen Apeh) kell bemenned és ott egy nyomtatvány kitöltésével elintézheted, hogy magad után fizethesd és ezt utána postán küldik a csekket és tudod befizetni.

Ha véletlenül volt olyan időszak, amikor nem voltál biztosított, akkor ezt visszamenőlegesen ki kell fizetned.

Ha nincs jövedelmed, amiből fizetni tudd és semmi olyan jellegű és értékű dolog nincs a neveden, akkor a területileg illetékes önkormányzatnál el tudod intézni, hogy szociálisan rászorultnak minősülj és akkor nem kell magad után fizetni. De ennek a pontos feltételeiről ott tudsz érdeklődni.

2013. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Ez nagyon hasznos válasz volt. Köszönöm szépen.
2013. jan. 30. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!