Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fűtésrendszer csőtörése miatt...

Fűtésrendszer csőtörése miatt biztosítóhoz fordultunk. Nem lehet feltárni a hiba helyét, mégis annak a csődarabnak a cseréjét kívánják fizetni. Halogatnak, a kárunk nő. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

2003-ban kötöttünk lakásbiztosítást, amit azóta is rendszeresen fizetünk.

2012. szeptember 21-én (pénteki napon) a szokásos éves felülvizsgálat után, családi házunkban próbafűtést tartottunk. Meghibásodás miatt a víz a túl magas hőmérsékleten, és nyomáson került a lakás fűtőrendszerébe, ami az egyik radiátor lerobbanását, valamint csőtörést okozott.

Hétfőn jelentettük a káresetet, amelyet szeptember 27-én független kárszakértő nézett meg.

A radiátorokhoz vezető csövek padlózat alatt, a betonban helyezkednek el, és kialakításuk miatt műszerrel nem detektálható a csőtörés helye.

Az évszakra, és időjárásra való tekintettel a szakértők egyöntetű véleménye alapján (fűtés, kőműves) a fűtéscsövek falon kívüli elhelyezése a legolcsóbb, és leggyorsabb megoldás.

Ennek ellenére mindkét módszerről adtunk be szakértői véleményt és árkalkulációt, ahol a falon kívüli elhelyezés 600.000 Ft-ra, a padlózatban futó csőcsere a kőművesmunkák miatt 2.200.000 Ft-ra jön ki.

A kárszakértő munkájával kapcsolatban lenne némi gondom.

Szeptember 28-án küldtünk ágy általános szakértői véleményt, egy megközelítőleges összeggel, ahogy a biztosító szakértője kérte. Ezután, két héttel később, a 15 napos határidőt betartva, újabb dokumentációt kért, amit okt. 15-án küldtünk el neki.

Kértük az időjárásra való tekintettel, valamint az eltelt idő miatt (majdnem egy hónap) a gyors ügyintézést, valamint lehetőség szerint a falon kívüli csőrendszer elhelyezésének támogatását.

Október 25-én végre TELEFONON közölte, hogy csak a régi rendszer rekonstrukcióját hajlandóak támogatni, és mindösszesen 6 m cső cseréjét fizetnék ki. Amit ugye nem tudunk megállapítani, hogy hol van, és ezt ők is tudják...

Eltelt a csőtörés óta 1 hónap, eddig nem nyúlhattunk a fűtésrendszerhez, kiderült, hogy a szükséges összeg, kb 10%-át hajlandóak fizetni, mivel nem tudjuk hol a hiba, az egész ház padlózatát fel kellene törni, aminek a maradék költséget nem áll módunkban megfizetni.

A káreseti eljárás nem zárult le, még mindig nem fűthetünk, esik a hó, több, mint egy hete éjjelente fagy, napok óta napközben 2-3 fok van.

Fűtés hangsúlyozom nincs, hősugározókkal fűtjük a fontosabb szobákat, horribilis összegeket fizetünk villanyszámlára, és nem utolsó sorban egy hete elkezdett a ház helyenként penészesedni.

Reggelente szó szerint FOLYIK az ablakokon a víz (új, szigetelt műanyag ablakok), ahol a pára csapódik le, az ablakok sarkaiban penész foltok vannak, a festett falon végigfolyó víz foltokat hagy.

Kérhetünk ezért is kártérítést?

A független szakértő viselkedése egyébiránt felháborító, pofátlanul, flegmán viselkedett a látogatás alkalmával is a szüleimmel, tiszteletet nem megadva, telefonos megkeresésre (információkérés miatt) általában közölte (kért dokumentációk elküldése után 1, másfél héttel), hogy még el sem olvasta!!!

Húzzuk, halasztjuk a dolgot, nem csinálhatunk semmit, még egy hivatalos papírt nem kaptunk a helyszíni jegyzőkönyv másolatán kívül, és a kárunk egyre nő.

Lehet valamit ilyenkor tenni?



2012. okt. 30. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

a biztosító ez pl a grupamánál is így van 6m csövet térít meg ha 100m a károd akkor is pl az allianz annyit amennyi a károd...


szerződésben minden benne van azt kellene elővenni van hozzá 1 vaskos "füzet" mikor mit és milyen mértékben térít meg...valamint meg van állapítva 1 maximum összeg amit ők fizetnek ha van 2 milla károd akkor is mondjuk maximum arra a káresetre és kategóriára ők nem fizetnek csak 500e-ret akkor te csak 500e-ret kapsz...


a pára nem a fűtés hiánya miatt van az lesz akkor is ha be lesz fűtve valszeg..az új ablak hiánya ill a ház szellőzésének hiánya miatt van...


én is nem rég kötöttem új biztosítást emiatt..melyik biztosító ez?

2012. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Reggel-este szellőztetünk, és új műanyag nyílászáróink vannak, tekintve, hogy a ház egy része is mindösszesen 8 éve épült, a szigetelés is rendben van (elvileg).

A biztosítás bővítve lett erre a részre is az építkezés végeztével.

Az ÖSSZES lakással kapcsolatos okiratunk egy helyre van gyűjtve, a telek 2000. évi vásárlása óta, köztük a lakásbiztosítás is. Feltúrtam mindent, a biztosítási lap van meg, egy-két másik irattal együtt, de részletes tájékoztató nincs hozzá mellékelve!

10 év alatt azért gondolom módosultak a szabályok is, pótlólagos tájékoztatást nem kaptunk.

Generali Providencia a biztosító egyébként.

2012. okt. 30. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Csőtöréses kárunkat (grupama) mind megtérítette 1 millió 50 ezret fizetett.
2012. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szerződésre azok a feltételek vonatkoznak, amit aláírtál 2000-ben. Én rögtön a PSZÁF-fal dobálóznék a kárszakértőnek, ha erre sincs érdemi reakció, akkor azonnal fel is keresném őket!
2012. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És konkrétan a biztosítóval(nem a kárszakértővel) beszéltél már ez ügyben? Nekem ez nem teljesen tiszta.
2012. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!