Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha el akarok menni háziorvosho...

Ha el akarok menni háziorvoshoz itt, Bp. -n (13. ker. -ben lakom), nem akarok érte fizetni (van TB-m) és szükségem van táppénzes papírra, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem Bp. -re, s mivel még nem tudom, hogy meddig akarok a jelenlegi albérletemben élni, nem készíttettem sem olyan okmányt, amely igazolja, hogy a tartózkodási helyem itt van és nem kérettem át a kartonomat az otthoni háziorvosomtól egy ittenihez, mert úgy tudom, akkor egy évig nem mozgathatom semerre
2011. febr. 24. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ambuláns betegként fognak beírni, így is el kell h lássanak! Csak tud igazolni, h ott laksz.
2011. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én párom évek óta lakik Budapesten vidéki lakcímmel. Nincs se ideiglenes lakcíme, se albérleti szerződés, mégis rendszeresn fogadja a háziorvos. Szerintem ez nem gond. Nála legalábbis nem az..
2011. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ambuláns betegként nem fogadnak sajnos mindenhol, utána érdeklődtem (és én is meglepődtem). Esetleg azt tudjátok, hogy ha bármilyen egyéb nem háziorvos által elvégezhető vizsgálatra akarok menni (pl különböző szűrővizsgálatok stb), akkor mi a teendő? Mert az állami kórházakban (MÁV, honvéd) nem fogadnak, mint ambuláns beteget, mert nem tudom igazolni, h Bp.-n lakom (nincs sem tartózkodási helyet igazoló papírom, sem Bp.-re bejelentett lakcímem). Milyen rendelésre mehetek el így ingyenesen (TB-m van) ha pl nőgyógyászhoz akarok menni?

2011. febr. 25. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Sürgősségi esetben azonnal bárhol fogadnak, de másképp lövésem sincs. Esetleg hívd fel az Országos Egészségpénztárat, ott biztos tudnak adni felvilágosítást ez ügyben!
2011. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!