Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől jönnek ki a kiütések,...

Mitől jönnek ki a kiütések, vagy ha allergiás vagyok akkor vajon mire?

Figyelt kérdés

Múlt héten megfürdettem a papagájt egy lavór langyos vízben. Mikor szárítottam azt vettem észre, hogy tele van a hüvelyeik ujjam körül apró kis pattanás szerű ponttal. Aztán ma is megfürösztöttem és ismét jelentkezett a tünet. Nem tudok rájönni mitől lehet, hiszen a papagáj egész nap a vállamon ül, a lavórtól szimplán nem lesz pöttyös a kezem, a hajszárítóval is minden rendben, sampont vagy hasonlót pedig nem is használok hozzá. A pöttyök kicsit viszketnek, de amúgy semmi komoly és pár órán belül el is tűnnek.

Ilyenek a kiütések: [link]



2013. febr. 12. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért kell hetente fürdetni? Nem sűrű kicsit? Esetleg ha csatolnál madárfürdőt a kalitkájához megoldódna a dolog.

Fürdetés közben szorosabb kontaktusba vagy a papagájjal. Rád folyik minden róla! Használj kesztyűt és kész.

2013. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mikor tollászkodik akkor korpaszerűség hullik le róla és miután megfürdettem pár napig ez nem jelentkezik, de eddig csak múlt héten és most fürdettem meg. Ezelőtt csak néha spiccelgettem rá vizet és ő meg közben "zuhanyzott".

A kesztyűs ötletet köszönöm. :)

2013. febr. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!