Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hol lehet tesztelni hogy a...

Hol lehet tesztelni hogy a kislányom allergiás-e a penicillinre? Milyenek az allergiás kiütések ilyen esetben?

Figyelt kérdés
3 napja szed augmentint és tegnap megjelentek a felsőtestén foltos kiütések. Nem konkrétan pöttyös, hanem apró amorf foltok vannak főleg a mellkasán, nyakán, hátán, de az arcán is látszik. Mindenesetre abbahagytuk a szedést, és fenistil cseppet kap, de a továbbiakra nézve fontos lenne, hogy ez most az volt, vagy sem. köszi
2011. aug. 18. 13:32
 1/5 anonim válasza:
Én is allergiás vagyok a penicillre, kiskorom óta. Ugyanezek a tünetek, amit leírtál a kislányodnál.
2011. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezek voltak a tüneteim augmentin-szedés alatt!

Engem elvittek a háziorvoshoz, ő mondta, hogy akkor ez bizony allergia, és ennyibe maradt. Azóta sem szedtem..

2011. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nagy valószínűséggel penicillin-allergia. Más tünetek jelentkeztek? Szem-, nyálkahártya- vagy bőrviszketés, csalánkiütés, bőrpír, nyákos orrfolyás?

A legfontosabb, hogy minél előbb konzultáljatok azzal az orvossal, aki a penicillint felírta.

Gyógyszerallergiára közvetlenül nem tesztelnek, mivel értelemszerűen veszélyes lenne.

2011. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi nektek! Természetesen a gyerekorvosunkkal beszéltem, és ő mondta hogy hagyjuk abba a gyógyszert és ezután kerüljük a penicillint. Azért bizonytalanodtam el, mert most nyaralunk, és az itteni doki meg simán csak a fenistilt adta, és még folytatta volna 1-2 napig az antibiotikumotl. A mi dokink meg azt mondta, hogy semmiképpen ne kockáztassunk.
2011. aug. 18. 22:21
 5/5 anonim válasza:
Nekem is penicillin allergiám van, szintén az augmentinnél jelentkezett. Csak nekem nem a kiütések jöttek ki először, hanem annyira megdagadt a mandulám, hogy szinte már nyelni sem tudtam... Majd rá két napra jöttek a kiütések! Az orvos azt mondta, hogy ilyenre nincs allergia vizsgálat beadják aztán ha észreveszik, hogy allergiás rá az ember, adnak rá "ellenanyagot". De kérdem én mi van ha az ember eszméletlen? Vagy egyedül van és úgy történik valami. Szóval vigyázni kell vele!
2011. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!