Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S. Kérlek adj tanácsot...

S. O. S. Kérlek adj tanácsot mert így nem tudok már élni! Milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

Egy picit hosszú lesz de mindent leírok és könyörgöm, valaki adjon valami ötletet!!!


Most 20 éves vagyok és kb. 13 éves koromban kezdődött az egész.. Arról lenne szó, hogy akárhova megyek rám jön a hasmenés. Teljesen mindegy, hogy utazni akarok vagy iskolába menni esetleg csak lemenni sétálni a kutyával egyből rám jön a hasmenés és a háztól alig tudok elmenni 5 percnél távolabbi távolságra...


Általános iskola 8.ba már voltak gondok, hogy minden reggel suli előtt ment a hasam, de elmentem wcre három négy alkalommal és utána nyugodtan voltam egész nap a suliba.. aztán folytatódott, hogy ha elindultam városba előtte már többször elmentem wcre... és ez így szépen lassan egyre rosszabb lett.. Most ott tartok, hogy ha pl. leviszem a kutyámat sétálni és a házunktól elmegyek egy picit messzebb egyből azon izgulok, hogy úristen mivan ha rám jön a hasmenés.. és akkor el kezd csikarni a hasam :S Így már nem bírok élni, hogy tényleg de szó szerint tényleg nem tudok menni sehova.. Viszont ha pl. olyan helyen vagyok ahol tudom, hogy szó nélkül elmehetek wc-re ott semmi baj nincs. pl. ha megyek plázába akkor tudom, hogy van ott wc és ha bajvan csak beszaladok. Viszont ha buszon ülök és tudom, hogy nincs wc akkor olyan szinten rám jön a hasmenés h le kell szálnom wc-t keresni.. Tudom h pszihés alapon van ez..de mégis mit csináljak?


Voltam gasztroenteorológián gyomortükrözésen, voltam széklet vizsgálaton ilyen gomba tenyészeten ahol kiderül, hogy kandida gomba van bennem amit sikeresen kiírtottunk akkor egy picit jobb lett a helyzet de még mindig katasztrófa. Most is mennem kéne hivatalos dolgokat intézni, meg egy munkát megnézni de már reggel 6 óta megy a hasam, és a hányinger is kerülget, hogy úristen mi van ha rám jön a hasmenés.... :S mit csináljak?


2013. febr. 13. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Etelallergia vizsgalaton voltal mar? Nekem ez gluten erzekenysegnek tunik.
2013. febr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez bizony pszichés.

vannak megfelelö terápiák erre, amivel pszichologusok, terápauták foglalkoznak, de ezeket a biztosítás nem fizeti, ezekért komoly pénzeket kell fizetni. ha van aki állja neked ezt akkor kezdj el keresgetni . Èn vidéken tudok egyett, ö háziorvos és pszichologus, de ezt a részét magánba csinálja csak.

Egy barátnömnek (aki40 éves múlt már)volt pszichés alapon gyomor problémája. minden rovos csak széttárta a kezét hogy fizikai problémája nincsen, és ment minenfele de nem segítettek. ez az orvosnak sikerült egy ellazító terápiát csinálni, és mikor jött a gyomor fájdalma (pont ahogy neked szinte) akkor tudta magában csinálni, és kb fél év alatt sikerült túltennie magát ezen. most már ha nagyon ritkán elöjön rögtön tudja maga kezelni.

2013. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem ételallergia mert ha az lenne akkor nem csak akkor jönne rám a hasmenés ha megyek valahova, ha napokig itthon vagyok semmi baj.. de ahogy indulni kell jön a katasztrófa:/ vidéken hol van a doki? messze debrecentől?
2013. febr. 13. 08:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológust, pszichiátert keress.
2013. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kb. 5ezer/45 perc az összes és hát... mondjuk úgy h picit sok és nem tehetem meg :S
2013. febr. 13. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekem volt hasonló gondom. Neurológia szakrendelésre mentem, ot egy pszichiáter és egy pszichológus foglalkozott velem. A pszichiáter havonta egyszer, a pszichológus az elején hetente, később kéthetente egyszer. Már szerencsére túl vagyok rajta, de az elején elég nehéz volt.

Ja, és teljesen ingyenes volt a kezelés! Még beutaló sem kellett!

2013. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el neki a problémádat. Az, hogy valamilyen ismeretlen maszek háziorvos majd kikurál, annak az esély majdnem "0". Csak a fizetség a biztos. Azt viszont előre. Én is pszichésnek érzem a problémádat, ezért a háziorvosodat is arrafele terelgesd. Neurologia, vagy pszichiátria. De az is lehet, hogy ad nyugtatót, és attól is rendbe jössz.
2013. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló a helyzet. Neked végül megoldódott?
2017. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!