Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mért nem tünnek el a szemölcseim?

Mért nem tünnek el a szemölcseim?

Figyelt kérdés
Hellosztok! Már körülbelül két éve van 3szemölcs a tenyeremen ebből de már látom hogy már jönne ki plusz kettő :S:S már mindent probáltam csak a szemölcs tapaszok tenyérről hamar lejönnek tehát az nem éppen jo. Fagyasztást is probáltam nem egyszer. Elvileg egy kezeléssel le kéne hoznia nah én már vagy 3 szor fagyasztottam..nemértem miért nem tünnek el . Bőrgyogyásznál mijen kezelések vannak ami lehozza? Esetleg valami fájdalom mentes? Nem nagyon akarom még hat hét honapig kezelgetni,kenegetni. Köszi a válaszokat előre is.
2008. jún. 5. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

A szemölcs valamilyen fertőzés eredménye, így több fajta szemölcs lehet, és ezért különböző kezeléseket alkalmazhat az orvos. A bőrgyógyász mikorszkóppal megvizsgálja a szemölcsöket és környéküket.

A szemölcsök eltávolításának több módja létezik, így pl. a kémiai anyagok ecseteléssel való felvitele, a fagyasztás, vagy az elektromos berendezéssel végzett eltávolítás.

A szemölcsök kémiai hámlasztása hosszú folyamat, heteken, akár hónapokon át kell alkalmazni a kiválasztott folyadékot.

A fagyasztásos módszer előnye a többivel szemben, hogy biztonságos, minimális fájdalommal jár, és nem hagy heget maga után.

A szemölcsök elektromos berendezéssel való eltávolítása kifejezetten hatásos megoldás, a kezelés után a legkisebb a valószínűsége annak, hogy kiújul a szemölcs.

Nagyon fontos az, hogy a bőrgyógyász a szemölcs állapotának megfelelő kezelést válassza ki Neked. A kezelés további menetéről szintén a bőrgyógyásztól kapsz majd felvilágosítást!

2008. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kicsiket el lehet tüntetni a Vérehulló fecskefű levével is (van aki Kutyatejnek ismeri), csak rá kell kenni a szemölcsre, és néhány alkalom után eltűnik. (Ez egyén függő)

[link]

2008. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemhiszem hogy attól eltünne ha már a fagyasztástól meg különböző tapaszoktól se tünt el..:S
2008. jún. 8. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy egyén függő! Nem mindenkinek segít, de egy próbát megér főként, hogy nincs káros hatása! Az öcsémnek, és nekem leszedte!
2008. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes azért a lefagyasztáson gondolkozni, mert talán az a legkevésbé fájdalmas eljárás. Orvosnál is és otthon is (pl. Wartner) megcsinálhatod. Ha ez sem segít, és nagyon zavar, akkor mindenképpen valami komolyabb orvosi kezelésre van szükséged, vagy az nem is szemölcs, ami neked van.
2011. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy Te mivel fagyasztottad? Mert nekem a Wartner-rel lejöttek. Volt olyan, amire kétszer is rá kellett nyomni, de végül sikerült.
2011. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A ByeWart is nagyon jó rá, természetes hatóanyagokat tartalmaz, fájdalommentes a kezelés
2011. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!