Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem lát el a orvos,...

Miért nem lát el a orvos, amikor minden más munkatársamat igen?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem fel Pestre vidékről. Beköltöztem az új helyen, csináltam ideiglenes lakcímkártyát is. Beütött a krahh, lebetegedtem. Elmentem dokihoz (háziorvos) abban a kerületben, ahova a lakcímkártyám szól. Az orvos azt mondta, hogy ő nem lát el engem, mert vidékről nem hoztam el a 'kartonomat' (?)


Ez valóban az én dolgom?


Csak azért kaptam tőle igazolást, mert megsajnált (kb. mozogni nem tudtam, becsípődött a derekam) és beírt a rendszerbe.

Most viszont újra lakást váltottam, másik kerületbe, akkor nekem el kell mennem ahhoz az orvoshoz vissza, hogy elkérjem tőle a papírjaimat és a kerületben, ahol most vagyok vigyem el?


Ami csak aggaszt, hogy a munkatársaim 90%nak nincs is ideiglenes lakcíme, csak a vidéki és mégis ellátják a háziorvosok, nem kérnek tőlük semmit (igen, van akinek ismerőse az orvos és azért, de van olyan akinek nem)


Most akkor ez hogy is működik?



2013. febr. 19. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha először voltál az új dokinál,akkor azért nem akart ellátni rendesen(gondolom csak ambulánsan látott el,mivel csak sajnálatból adott igazolást)mert nem volt kartonod,ez valamennyire érthető is.De ha felhívod telefonon,hogy hozzá akarsz menni/hozzá tartozol,akkor ő átkéri a kartont,de nyilván ez nem lehetséges,csak miután ezt megbeszélted vele.A munkatársaid lehet,hogy más orvosokhoz járnak,akik lazábban veszik ezt,vagy nem tudom....sok kenőpénzük van.

A lényeg,hogy ha lakást váltasz,rögtön hívd fel/menj el az orvoshoz,akihez tartozol,és kérdezd meg,hogy átkéri-e a kartont,és mennyi idő alatt,így nem kerülsz legközelebb ilyen helyzetbe.Lehet,hogy azt mondja,hozd el te,akkor elhozod.

2013. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!