Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csoda történt! Az első ember,...

Csoda történt! Az első ember, aki elrontotta a kefires süteményt. Mit tehetek vele, ha nem akarom kidobni?

Figyelt kérdés

Ebből csináltam volna 2 pohár kefir 2 pohár liszt 1 pohár cukor 1 pohár olaj,de mivel kevésnek találtam mindenből megint ugyanannyit tettem bele, viszont így csöpögött az olajtól szinte a végén. Raktam még bele almakarikákat,és fahéjat.

A süti jól megsült,de a tészta át van ázva olajjal. Van itthon darált kekszem most azzal kevertem össze, talán csinálok csokipudingot és összeboronálom tetejére tejszinhabot, vagy császármorzsát csinálok,de akkor még kell bele tenni valamit ami felszivja az olajat. Tippek? Ötletek?


2009. szept. 17. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a sütés höfoka nem volt elég magas, nekem akkor lett sütemény "zsiros", ha túl, lassan sült.

Nem irtad, hogy hogyan sütötted, vagy pedig túl vastag volt a tepsiben a tészta.

2009. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A sütit meg a (sok) kekszet dolgozd össze és csinálj belöle rumos golyót vagy keksztekercset - a keksz felszivja az olajat. Puddingot, de különösen tejszinhabor nem tennék hozzá, az nem javit, inkább csak ront rajta.
2009. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolom,hogy az olaj lehet a hibás,mert tényleg át volt ázva.A tészta opálos a zsírtól,de a széle rendesen meg volt sülve,és nem nyers,hanem olyan amilyen:)kb fél óra 40 percet sütöttem közepes lángon,és még a sütőben hagytam miután lekapcsoltam.
2009. szept. 17. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Hasonló receptet ismerek ott elömelegitett forró sütöbe kell a sütit tenni, mert egyébként szalonnás lesz. Lehet, hogy nálad is ez volt a hiba?
2009. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elő volt melegítve. Az olaj sajnos semmiképp nem párologhatott volna el, vagy igen?
2009. szept. 17. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem hasonló receptem van,legközelebb próbáld ki ezt,szinte elronthatatlan. :)Ebből jó sok lesz,a nagy gáztepsibe való adag. Én joghurtosnak ismerem.

1 nagy poharas joghurt v kefir,de én szoktam tejföllel is,azzal is nagyon finom

2 pohár liszt

1 1/2 pohár cukor

1/2 pohár olaj

4tojás

2sütőpor

vaníliás cukor,citromhéj

Ezt összekutyulni,és amit kívánsz rá(dió,mandula,mogyoró,bármilyen gyümölcs...)

Ha kisebb adagot szeretnél,akkor kis poharas joghurt 1 sütőpor meg 2tojás és a többi hozzá való is a joghurtos pohárral.

2009. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifelejtetted a receptedböl a tojást?, vagy nem kell bele - mert anélkül nem hiszem, hogy jó lehet.
2009. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elöző: Ebben a receptben nem volt tojás.
2009. szept. 20. 23:05
 9/9 A kérdező kommentje:
19:35 köszi :) még nem fogyott el. legközelebb így csinálom
2009. szept. 20. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!