Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyetértetek azzal, hogy aki...

Egyetértetek azzal, hogy aki saját káros szenvedélye (pl cigi) miatt lesz beteg, annak a kezelését ne finanszírozza az állam?

Figyelt kérdés
felmerült már ez a dolog, hogy bevezetnék az országban. tehát aki dohányzás miatt lesz beteg, annak a kezelését nem az állam, hanem saját maga fizetné. ugyanez alkoholistákra, drogosokra. én ezzel a részével egyetértek, de sok más szempont is felmerült. pl akik odafigyelés nélkül táplálkoznak csupa egészségtelent, ráadásul nem mozognak és ebből fakadnak a betegségeik. vagy azokkal, akik nem mosnak fogat és ezért szorulnak kezelésre. el lehet dönteni objektíven, hogy ki lett saját hibájából beteg és ki nem? bevezethető egy ilyen rendszer?
2009. szept. 10. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM:D

a betegséggel nemlehet ilyen önbíráskodást játszani.

2009. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nem értek egyet rohadtul nem és nagyon undorító ez a dolog.

Többek közt azért, mert az alkesz és a drogos, meg a dohányos is ugyanúgy fizet adót, satöbbit és TB-t, ráadásul nem keveset. Hát akkor nehogymár még én pluszba fizessek, mert egészségtelen szenvedélyem következtében betegedtem meg, ugyanúgy fizettem mint bárki más, mitől vagyok én kevesebb, vagy ők többek. És ki döntené el, hogy a 80 éves tat, a cigitől beteg-e valóban, vagy amúgy is kijött volna rajta a tüdőrák, mert genetikai tényezői megvoltak rá? Ki lesz az aki ezt felgöngyölíti? vagy lehet-e?

Egy egyészségügyi dolgozó, aki cigizik, de ugyanúgy fizeti a TB-t.

2009. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Aha, és ki dönti el mindezt? Mert alapból nagy hatalma lenne, politikailag is (magyarul ott is van a diktatúra). Nem beszélve arról, hogy a szervezet kicsit bonyorultabb annál, hogy ilyen egyértelmű összefüggéseket le lehessen vonni ránézésre. kapásból minden ember más, mások a génjeink, máshogy reagálunk a környezeti hatásokra.

Meg se említve, hoyg ezzel gyakorlatilag halálra ítéled mondjuk az adott dohányost, amit így neten keresztül könnyű megtenni, de mondd neki a szemébe, ha mered. Sztem nem tudnád...

Röviden, ez úgy hülyeség, ahogy van.

2009. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem élek semmiféle káros szenvedéllyel, de nem értek egyet. Szerintem 100%-osan nem lehet bebizonyítani, hogy egy betegség kialakulásáért biztosan az adott szenvedély a felelős.

A mai Magyarországon minden embert csak lehúznak anyagilag, ebből csak az lenne, hogy hiába fizetem a tb-t, hiába nincs káros szenvedélyem, valahogy csak rám bizonyítanának valamit, hogy fizetnem kelljen.


Ami jár- az jár.


A másik dolog meg, hogy sosem tudhatod mi vezette rá a szenvedélybeteget arra, hogy azzá váljon. Neki inkább külön kezelésre és segítségre van szüksége. Nem pedig megvonásra.

2009. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én sem értek egyet
2009. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem azt írtam, hogy a bevezetéssel egyetértek, hanem azt, hogy magában az ötletben van valami, de szerintem szabályozhatatlan, ellenőrizhetetlen és igazságtalan rendszer lenne. nem lehet objektíven megítélni ki miért lett beteg. pusztán a véleményekre voltam kívncsi, mert hallottam már olyat, aki szerint jó ötlet.
2009. szept. 10. 16:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen épp azon háborodtak fel, (akik felháborodtak), amit te írsz, hogy van az ötletben valami, épp ez az undorító, hogy egyáltalán ilyen megfordul valakinek a fejében.

Azért mert valaki iszik, attól még tisztességes adófizető és dolgozó, normális családi életet élő ember (is) lehet. De ez csak egy példa.

Tudod ez is a diszkrimináció egy fajtája.

2009. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hűha. Persze, nagyon divatos azt mondani, hogy aki cigizik, tehet a tüdőrákjáról. De képzeld el, hogy aki disznóhúst eszik, az tehet a szívinkfarktusáról, aki autóba ül, tehet a balesetéről, aki nagyvárosban él, tehet a légző- keringési és emésztőszervi betegségeiről, aki stresszes munkahelyen dolgozik, tehet a gyenge immunrendszeréről és az emiatt fellépő betegségektől, és szépen lassan eljutunk oda, hogy senkinek sem fizetne a TB semmit. Nem tudom ez a hülyeség hol "merült fel", de remélem nem komoly helyen. Bár azon se csodálkoznék, ennél nagyobb baromságok is voltak már a Parlamentben :)
2009. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értek egyett vele, mert mi alpaján döntik el valakiről, hogy tényleg dohányzott vagy csak passzív dohányos...

Én azt a rendszert támogatnám, hogyha valaki nem megy el valamilyen ingyenes szűrésre és mégis beteg lesz, akkor viszesse magának a gyógyulását. Úgy tudom németországban ez a rendszer.

2009. szept. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17:39-es vagyok. A másik az, hogy anatómia tanárunk mesélte egyszer, hogy már rengeteg embert boncolt és gyakorlatilag alig lehet megkülönböztetni egy dohányos tüdejék egy budapesten élő tüdejével. Erről most a budapestiek tehetnek? Huzzanak a francba ha nem akarnak fizetni a gyógyulásért?
2009. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!