Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett kevesebb a gyeden...

Miért lett kevesebb a gyeden 10000 ft tal? és hogy f. ba tudjam beoszatni eddig sem könnyen egyedül egy cukor beteg gyerekkel . Elegem van mért csinálja ezt az állam. Hogy lehet igy élni? Egszerüen már azon agyalok hogy nincs éretelme küszködni.

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom :(((( nekem is annyival lett kevesebb mert a február rövid hónap és hülyén jöttek ki a hétvégék.

idén meg alapból csökkent mert megemelték az szja-t és a nyugdíjjárulékot, tehát jövő hónapban sem annyi lesz mint decemberben :(

ha kértél családi adókedvezményt akkor elméletileg jövő hónapban jobb lesz, de én már nem hiszem :(


megértem mit érzel, nálunk is nehéz a helyzet :(((((( már a pelusra alig marad pénz :(((

2011. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon ezerszer is meg kell gondolni hogy vállal-e gyereket az ember.

Ha nincs biztos háttér, az államra nem lehet számítani sajnos.

És egyre nehezebb...

2011. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
de mért az ennyit keresők zsebéböl szedik ki??egyszerüen nem értem közgyógyra is kapunk 6000 ft ot ami a felét sem fedezi ami kell hol a pelus törlő..kaja számlák játékok és ruhák szinte alig jöhetnek szóba.
2011. márc. 8. 17:50
 4/19 A kérdező kommentje:
mikor eldöntöttem hogy lesz a lányom budapesten éltünk párom havi 180 at kapott én 100 at volt miből most vidéken lakom egyedül.......... akkor nem gondoltam hogy ez lesz az életem. sött azt sem hogy a gyerek beteg.
2011. márc. 8. 17:51
 5/19 A kérdező kommentje:
akkor ebben még nem volt benne a családi ado kedvezmény?? és a honap rövidsége miatt van hogy joval kevesebb??
2011. márc. 8. 17:52
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem is van már egy gyermekem.

Elváltam.

Az tuti, hogy még egyszer csak akkor szülök, ha teljesen egyedül is fel tudom nevelni a gyerekeket, mert ugye mi van ha ismét elválok...

Szomorú, hogy a nőknek már így kell gondolkozniuk.

2011. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
igen, és igen! jövő hónap picit jobb lesz! remélem...
2011. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
rosszul választottunk. én már nem szülök elég ö csak öt tudjam nevelni ahogy kell
2011. márc. 8. 17:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem csak ti vagytok igy. Nagyon sokan. S én nem panaszkodhatok,akkor mert van párom,szereet,(lekopogom),van egy 10hónapos lányom,ő is szeret,anyumra nagyszüleimre támaszkodhatok. DE én csak GYest kapok...
2011. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Igen attól kevesebb, mert rövid a hónap.Nekem is van egy5 hós fiam, most kaptam először gyedet a tgyás után, hát mondanom sem kell hogy 24-gyel rövidebb......

Ha arra vártam volna,hogy jól éljünk, úgy hogy bevállalhassunk egy gyereket, sosem lett volna babánk.De az a boldogság amit nap mint nap nyújt, megfizethetetlen.Őneki meg legyen mindene, semmi más nem érdekel már!

2011. márc. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!