Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Keresztszalag műtét után ki...

Keresztszalag műtét után ki kapott katétert vagy sima ágytálat/kacsát kapok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
max kacsa... De úgyis fel kell állni... Az ilyen műtét nem a világ vége....
2013. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jellemzően nem a műtét határozza meg, hanem az érzéstelenítés. Ha epidurálist kapsz gerincbe, akkor 80% eséllyel számolhatsz a katéterrel. Ugyanis az elbénított részeidbe nem egyszerre tér vissza az élet és nagy esélye van hogy pisilni nem tudsz.


Én is így jártam, nem jött a pisi, és nagyon feszített már. Orvos megvizsgált, teljesen tele volt már a hólyagom, ő utalta ki a katétert.

De akkor már úgy voltam, hogy bármi jöhet, csak szűnjön meg a fájdalom amit a teli hólyagom okozott a friss sebemen.

De egyáltalán nem volt vészes, pedig addigra szinte teljesen kiment belőle az epidurál. Aztán lehet csak egy pozitív élményt kapcsoltam hzzá (fájdalom enyhülése) de 4-5 nagy sóhajtás volt az egész. Adtak síkosítót, amiben lidocain is van, tehát érzéstelenít is. Csak jó nagy mély levegőket kellett vennem és csak csúsztatta fel. Amikor a hólyagba ért pattant egyet és vége is volt. És 1 perc alatt megszűnt minden fájdalmam. És később is segített mert még további 4 óráig nem mozdulhattam, viszont közben lecsöpögött már 2 liter infúzió, és itattak is folyamatosan, így hamarosann újabb negatív élmény lett volna ha pl a nővér kacsáztat meg.


Nem szabad úgy gondolni rá, hogy a nővér "meggyaláz" vagy nem tudom. Hanem hogy segít rajtad. Ne tiltakozz ellene, én az az 1 perc után fordultam át oda, hogy uhh ezt kár lett volna nem kérni. Mert nyomta a sebem és borzalmas fájdalmat okozott.

2013. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

:) Nővér vagyok... A katétertől ne félj..

Ha szakszerűen kapod meg, semmiféle szövődmény (pl húgyúti fertőzés)nem lesz.. Az a része, mikor megkapod, lehet kicsit kellemetlen, de nem kell azon aggódnod, hogy mellépisilsz, beledől az ágyba... Az meg, mikor katétereznek nem abból áll, hogy a "pisilőd stírölik", hidd el ez nem arról szól egyáltalán... Egyébként nem gondolom, hogy szükséged lesz rá, max csak akkor, ha a morphin miatt-ha azt kapsz fájdalomcsillapítóként-begörcsöla húgyúti záróizmod és nem tudsz pisilni..

2013. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!