Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma! Tapasztalatok...

Fibroadenoma! Tapasztalatok ezzel a jóindulatú daganattal kapcsolatban? Érdemes e megműttetni? Milyen a műtét, és utánna a heg nagyon durva? Sima sebész végzi az operációt, vagy valami szakdoki?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 10:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Hol van? Mellben?

Kortol fuggoen, de kivennem. Plasztikai sebesz csinalja.

2009. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igen a mellemben van. És sajna olyan olyn helyen, hogy elfelejthetném a dekoltált cuccokat utánna, ha megműtik..
2009. márc. 27. 09:45
 3/27 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem mindegy hol van, akkor is a mell also ive menten nyitna meg a sebesz. Erdemes elmenni, egyreszt, mivel problemad van, a plasztikai sebesz oep teritessel jar, masreszt o akar le is tudja neked rajzolni mit hogy fog csinalni. Pecsett tudok ajanlani jot, ha kell.
2009. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Bp-i vagyok, de azért ari vagy!
2009. ápr. 6. 20:26
 5/27 anonim ***** válasza:
Nekem is van. Cca. 10 éve és elég nagy. Évente megyek kontrollra. Nekem azt mondta doki ha nem nő és nem fáj, akkor hagyjuk békén. Sebész végzi a beavatkozást és ha korrekciós igény van akkor jön a plasztikai sebész.
2010. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Véletlen találtam rá a kérdésedre, nem tudom publikus-e még de azért leírom a tapasztalataimat. Szóval nekem azóta, maióta a mellem elkezdett nőni volt benn egy csomó. Anyukámnak rögtön elmondtam és azt mondta, hogy csak egy mirigy, de aztán egyre nagyobb lett mígnem diónagyságúra nőtt. szerencsére kívülről nem látszott, de aztán elmentünk a körzeti orvoshoz aki elküldött a nőgyógyászhoz, aki a mellkassebészetre küldött (nem plasztikai sebészetre, mint ahogy valaki írta). Apukám lévén protekciós voltam így kb 3 hónap múlva elvégezték a műtétet, amibe én eleinte nem akartam beleegyezni, de azt mondták, hogy rosszindulatúvá válhat, így aztán nagy nehezen belementem. Azt mondták a heg fél éven belül elmúlik. Eltelt másfél év, a heg még mindig ott van. Te biztosan nem vagy olyan szerencsétlen mint én, így veled nem fog ez megtörténni, ami velem, ugyanis engem elfelejtettek elaltatni, így részletesen el tudnám mondani, mit csináltak, de hosszú úgyhogy nem kezdek bele, meg megijeszteni sem akarlak. ha elaltatnak utána el is felejted! De legalább kirúgták az ápolónőt...=) De mostmár biztosan te is túl vagy a műtéten, úgyhogy végülis neked is van tapasztalatod :)
2010. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:

Sziasztok nekem is ilyen problémám van de én környezetemben nem nagyon találok jó sebészt:S

Akit műtöttek és szépen megcsinálta a sebész az tudna nekem ajánlani egy orvost?

És még lenne egy olyan kérdésem ,hogy mekkora hegre kell számítani és hogy meddig lábadoztatok a műtét után ?

Várom nagyon a válaszokat :)

2010. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Én egy pesti dokit tudnék ajánlani, az Országos Onkológiai Intézetben dolgozik, dr. Sávolt Ákos, nagyon jó sebész, nekem Ő csinálta, ügyes és kedves, nagyon tudom ajánlani.

Még csak két napja volt a műtét, még elég érzékeny, de rosszabbra számítottam, úgyhogy nem panaszkodom.

Majd írok még, hogy később hogyan gyógyultam...

2010. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:

Szia, és milyen lett a vágás,mert én attól félek csak,hogy csúnya lesz,meg meddig kellet bent lenned?

Mesélj már lécci valamit,még róla mert én nagyon ideges vagyok, engem december 8-án műtőttek volna de sok idegeskedés miatt előbb megjött így halasztottunk de nem tudom még most is ideges vagyok.

Most nem beszéltük meg az új időpontot mert vizsgáim vannak meg minden :s

Nagyon várom válaszodat,kösszi az eddigi válaszodat és gyógyulj meg és ne kelljen több ilyen műtétednek lennie :)

és Boldog Ünnepeket !

2010. dec. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én már válaszoltam a kérdésre. Engem 2 éve, dec. 18-án műtöttek. Elég nagy volt a daganat, így a heg is nagy. Sokkal szebb már, mint az elején, de még látszik azért rendesen. De az enyém, ahogy mondták az egyik legnagyobb fibroadenoma, amivel találkoztak. Azt is írtam már, hogy elfelejtettek elaltatni, így én hazamehettem aznap, de ha elaltattak volna az altató hatása miatt benn kellett volna maradnom megfigyelésre, így lehet, hogy neked is benn kell maradnod 1 napot. Így altató nélkül a műtét fájdalmas volt és ijesztő, de téged el fognak altatni, így meg sem fog kottyanni, ne izgulj!!! Drukkolok neked :)
2010. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!