Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyökérkezelés. Nektek milyen...

Gyökérkezelés. Nektek milyen élményetek van ezzel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Nekem tegnap volt életem első gyökérkezelése, mindenki írta/mondta, hogy nem fog fájni, mert kapok szurit. Kaptam szurit... Elkezdte fúrni, hát eléggé fájt, így megkaptam a 2. szurit is, majd nagy kínlódással kifúrta, de én azt is éreztem elég rendesen, mert a szuri ugyan lezsibbadt mindenem, de mindent is éreztem. Mikor elkezdte kiszedni az idegeket, életembe nem ordítottam olyan hangosan mint akkor... Ráadásul soha nem fájt még ennyire semmi mint az! az hittem ott halok meg, de jó pár mp-ig... De én még peches is vagyok, mert jelenleg nyitva van, de még van benne ideg. Ezért jövőhéten megyek vissza, tömetni meg kiszedni a maradékot akkor, de már most félek tőle....

Nektek milyen élményetek van ezzel kapcsolatosan? Fájt? Mennyire? Nyitva volt nektek is utána pár napig?


2013. márc. 8. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor tróger volt a dokid. Be volt kicsit gyulladva, de nem érdekelte és így is megcsinálta. Ha be van gyulladva nem hat rendesen a lidocain, ezt minden fogorvosnak tudnia kell. Nekem idegeltek többet is és nem fájt egyáltalán. Amelyik be volt gyulladva arra írt ki a doki antibiotikumot és amikor helyrejött akkor csinálta meg.
2013. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Húha... tényleg rossz a dokid! :( Én suliorvosnál voltam, de nagyon rendes volt.. nekem 6 -7 (!) hónapig volt nyitva, és nem fájt sosem. Érzékenynek érzékeny volt, de nem volt vele bajom... most átkerültem egy másik dokihoz, ő még rendesebb, és betömte. Hál' Istennek, nincs gond vele, bár azt olvastam itt, hogy a gyökér kezelt fogak kettétörnek egy idő után.
2013. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem eddig soha nem fájt, egyszer a második kezeléskor nem kértem injekciót, no az elég kellemetlen volt, de inkább szenvedtem 10 percet, mert nem akartam 3 órán át zsibbadni.

Hagyták már nyitva is, gondolom akkor ha nagyon gyulladt, hogy távozni tudjon a genny, szívogatni kell és vigyázni, hogy ne menjen bele étel.

Amúgy akinél voltál, nem lehet egy jó fogorvos.

2013. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor nagyon, nagyon, nagyon remélem, hogy amikor megyek következőre, már nem lesz begyulladva, mert még 1 ilyen fájdalmat nem élek túl. :(

Fáj most is, mert érzékeny, hisz nyitva hagyta. :/

2013. márc. 8. 14:43
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az a doki nagyon nem tudta mit csinál.... Nekem nem fájt egyáltalán. Pedig egyszerre kettőt is csinált. Be volt gyuladva, kifurta, tett bele gyógyszert. Ez első alkalom volt. Egy hét múlva mentem vissza, akkor volt a gyökérkezelés. A szuri amit kaptam előtte, sokkal jobban fájt, mint az. Picit kellemetlen volt, de semmi fájdalmat nem éreztem. Pedig minden mozdulatot éreztem. Az utolsó kezelésen az volt elég durva, amikor érzéstelenítő nélkül építette rá a 2 fogat...
2013. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ez egy SZTK ügyeletes orvos volt, este 7kor, mert muszáj volt már elmennem. :(

Hétfőn meg kérek időpontot az én fogdokimhoz, hogy azonnal fogadjon, h megcsinálja (mert alapból oda meg csak ápr. végére kaptam időpontot, s addig nem akartam várni azért mentem el este)

2013. márc. 8. 14:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Mikor kell menned? (én vagyok az egyszerre 2). Én kaptam bele gyógyszert, az egy hét alatt levitte a gyulladást.
2013. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Én anno sulifogorvosnál voltam. Mindenki azt mondta rá, hogy egy állat. De nagyon kellemesen csalódtam. :)
2013. márc. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jelenleg április 2.ára van időpontom, de Hétfőn hívnám fel, hogy fogadjon a héten (csak attól félek, hogyha ugye kiharcolom, hogy márpedig fogadni kell, s oda megyek a héten, mert valahova berak, ne hogy ne legyenek aranyosak, mert nála mindig min. 1 hónap a várakozás, annyian járnak hozzá) Mert kötelezően azonnal kellene most fogadnia majd. :/ Meg félek nagyon :'(
2013. márc. 8. 14:52
 10/17 A kérdező kommentje:
Én semmit nem kaptam bele, kiszedte az idegeket, megmondta, hogy még van benne ideg, kifizettem az 1500 ft-t a röntgenre, megmondta, h hívjam fel hétfőn a dokimat és ennyi. :S
2013. márc. 8. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!