Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Arthroscopos mozaik plasztikáv...

Arthroscopos mozaik plasztikával történő műtétem lesz, ez hogy néz ki, mit csinálnak a térdemmel, mennyi ideig tart? Kell majd mankót használni utána, vagy egyből terhelhető?

Figyelt kérdés
akinek ilyen volt már az leírna róla mindent ?
2013. márc. 15. 22:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és vért vesznek előtte, vagy ez ilyen csak kis műtét és ilyenkor nem vesznek?
2013. márc. 15. 22:37
 2/6 anonim válasza:
Tartok tőle, hogy a mohzaikplasztika csak egy része a dolognak (Ebből gondolom, hogy Dr. Hangody csinálja) szerintem kell ott lenni valami szallag problémának is (Acl - első keresztszallag - szakadásra tippelnék) de, hogy válaszoljak is: 3 hét mankó (kb) 6 hét térdrögzítő (kb) kímélet és a gyógytorna a legfontosabb... Ha leírod pontosan milyen műtét lesz megírom mit csinálnak nagyjából.
2013. márc. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A combcsontom végéből letört egy darab és ettől fáj a térdem 14x5mmes kis csont az orvos azt mondta h valahonnan kiszedik és azzal pótolják,de azt nem tudom honnan, ennyi elég vagy tanulmányozzam még át a leletet? :)
2013. márc. 16. 14:52
 4/6 anonim válasza:

Akkor ez nem lesz olyan egyszerű! Mindenképpen készülj arra, hogy mankózás lesz a dologból. Terhelni fokozatosan és nagyon figyelj oda mit mond a gyógytornász hogyan terhelheted.

Vérvétel a műtéti előkészítéskor lesz de ettől nem kell tartanod.

Nem tudom altatás vagy gerincérzéstelenítés lesz de egyik sem gázos.

Ha van még valami kérdésed írd meg nyugodtan

2013. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat :)

Tegnap kellett visszamenni az orvoshoz megröntgenezték a másik térdemet is az sem volt rendben, szóval már nem biztos,hogy letört darabról van szó, majd menni kell még valami röntgenhez hasonlóra( annak a nevét elfelejtettem) meg az orvos még konzultál a többivel, hogy mi lehet az

2013. márc. 20. 17:03
 6/6 anonim válasza:

nekem 9 nap múlva lesz arthroscopia műtétem..nem tudom teljesen kinyújtani,ödéma van benne,meg a porccal van valami gond..

ez után kell mankó?

2013. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!