Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges, hogy az orvosok...

Lehetséges, hogy az orvosok direkt írnak fel drágább gyógyszereket?

Figyelt kérdés

korábban megfazasra algopirint maripen extrát és koptetot írt fel ez kijött kevesebb mint ezer forintból


most viszont aktil duot koptetot calcium sandoz és normaflort két utóbbi vény nélkül kapható

ez kb 4500ft ba került de úgy éreztem hogy az algopirin és a maripen jobban hat


2013. márc. 22. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
találtam itthon még némi maripent és algopirint és egyértelműen jobban érzem magam
2013. márc. 22. 20:40
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Az orvosoknak nincs hasznuk azon,ha drágább gyógyszert írnak. Csak a tudomány halad előre. Régen az antibiotikumok mellé nem adtak probiotikumot,mert nem is tudtak a fontosságáról,illetve csak néhány antibiotikumról tudták(pl.Tetrán),h pusztítja a bélflórát.Ezért a mellé régen pl.aludttejet kellett enni. Ma már tudjuk,h ez mindegyik antibiotikumra igaz.Ezért javasolják mellé a probiotikumokat. A calcium és a köptető segít gyorsítani a gyógyulást. A Maripent meg sajnos régen minden kis megfázásra felírták, ezért olyan baktérium törzsek fejlődtek ki,amikre nem hat már. Ezért használják ma már ritkábban.
2013. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
A némi Maripen a legrosszabb,amit tehetsz!
2013. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak megsérteni, de legalább olvasd el a betegtájékoztatókat! Nem tünt fel, hogy másodjára más szereket is kaptál. Pl. normaflort, ami a bél baktériumegyensúlyát hivatptt fenntartani, nehogy a gyógyszerek mellékhatásaként fossál.

De biztos a gonosz orvosok, a drágábat írják, hogy veled kicseszenek.

2013. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Az Algopyrintől biztos,h jobban érzed magad,hiszen lázcsillapító és ha nem vagy lázas,v.nincs hőemelkedésed jobban érzed magad. De már itt is olvashattad,h a lázat nem igazán kell csillapítani.
2013. márc. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az orvosok nem írhatják fel a drágább szereket ok nélkül.
2013. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nos igen elolvastam a tájékoztatókat a normaflore nem maga a gyógyszer szóltak is a patikában hogy a normaflor-t 1-2 órával később vegyem be de ez az aktil duo szinte semmit nem használ rosszabbul vagyok kedden voltam az orvosnál és csütörtök óta nyomom az ágyat alig birok felkelni olyan meg sose volt hogy a gyógyszertől fostam volna a maripen és az algopirin rendesen hatott
2013. márc. 24. 03:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet,h arra a kórokozóra,ami most téged megfertőzött nem hat az Augmentin,de nem azért ,mert maga a gyógyszer rossz.A Maripennel meg éppen el lett találva a célzott kezelés,de ez nem azt jelenti,h most is jó lenne,főleg nem néhány szem. Ha nem gyógyulsz,menj vissza az orvos,majd ír másik gyógyszert!
2013. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!