Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kaphatok Magyarországon...

Kaphatok Magyarországon ellátást ha 1éve Angliában dolgozok? Állandó lakcímemről nem jelentkeztem ki.

Figyelt kérdés

Otthon nem fizetek TB-t (szerettem volna, de a TB-nél azt mondták hogy nem fizethetek csekken,ahogy a munkanélküliek is, sőt sehol sem ha külföldön dolgozom, sőt az EU-s tb kártyát is adjam vissza és kérjek ott ahol dolgozok, és menjek orvoshoz ott ahol dolgozok) akkor otthon tudok-e bármilyen orvosi ellátást / vizsgálatot igénybe venni, vagy kizárólag sürgősségit?

Szükségem lenne egy nagy átfogó szűrővizsgálatra.


2013. márc. 25. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs TB-d itthon és nincs EU-s kártyád,akkor csak sürgősségi ellátást vehetsz igénybe.
2013. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahol adózol, ott kell ellássanak.
2013. márc. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvosilag szükséges ellátást vehetsz igénybe.


[link]


"Az orvosi szükségesség fennállásáról elsődlegesen - a körülmények mérlegelésével - a kezelőorvos dönt. Orvosilag szükségesnek azonban nem csak az azonnal nyújtandó szolgáltatások minősülhetnek."

2013. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jegecske ***** válasza:
Itthon TB járulékot kell fizetni, igy kapsz TAJ kártyát, melyre ingyenes az orvosi ellátás
2013. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sürgősségi ellátást kapsz, mást is persze de ehhez mindenképpen szerezz be egy EHIC kártyát. Ezzel az angliai biztosításod terhére látnak el.

Viszont így is oda kell figyelni. Kórházba kellett mennem, vittem az EHIC et is, és mégsem annak a terhére csinálták meg a vizsgálatokat. Szimpla lustaság és nemtörődömségből simán beírták hogy nem vagyok jogosult ingyenes ellátásra, és ha nem gondolkozok és hívom fel a gazdasági osztályukat akkor szépen küldték volna az egészet az adóhivatalnak behajtásra...

2013. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!