Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 10 hetes terhesen milyen az...

10 hetes terhesen milyen az abortusz?

Figyelt kérdés

Sajnos el kell vetetnem a babát.

Kérem csak olyanok írjanak akik átestek rajta, lehetőleg 10 vagy 11 hetes terhesen.

Bunkózásokat nem kérek, van elég bajom így is.

Köszönöm



2013. márc. 27. 19:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

és még valami. Most megyek először Magyarországon orvoshoz (kettős állampolgár vagyok, tehát magyar is). Magánrendelőbe fogok menni, Szegeden nőgyógyászhoz. A kérdésem az lenne, hogy milyen papirok kellenek magánrendelőben történő vizsgálatokhoz? Gondolok itt pl a tajkártyára. Nálunk nem kell semmi, de mivel itt még nem voltam nem tudom hogy működik.. Kérem valaki irja meg. Köszönöm előre is.

privát levél is jöhet.

2013. márc. 27. 19:50
 2/20 anonim válasza:
9%
Hogy hogy milyen? A gyereked készen van már, azt fogják szétcincálni. Miért? Mit hittél? Hogy még sejt? Dehogy. Már a szív is dobog, vérkeringés is van, és te bár nem érzed még, de már tud mozogni. Majd a végén kukába dobják.
2013. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nem ezt kérdeztem, és kértem, hogy ne bunkózzatok. Képzeld tudom sajnos mit csinálnak vele.
2013. márc. 27. 21:54
 4/20 anonim ***** válasza:
28%

Nos én nem voltam ilyen helyzetbe,teszek is hogy ne kerüljek késöbb se.Nos,magánrendelőbe általában nem kérnek taj kártyán kívül semmit.(nekem még azt se kérték)

DE!ha az orvos megállapítja a terhességet,utána el kell menni védőnőhöz,családsegítőbe kétszer,plusz a szükséges vizsgálatok a műtéthez.Ezt a procedúrát hamarabb el szokták kezdeni mint 10.hét,mert kifuthatsz a megengedett 12.hétből.Miért vártál eddig? Amúgy ha már kérdezted a műtét jellegét,ugyanolyan mint ha a 6.héten csinálnák,annyi különbséggel hogy mivel már viszonylag nagy a magzat,egy olló szerű eszközzel feldarabolják hogy kiférjen.(ezt olvastam) Még leírni is szörnyű,nem tudom ezek tudatában hogy tudnak nők a műtőasztalra feküdni.Minden ismerősöm aki normálisan védekezik,az nem esik teherbe.(én is csak akkor lettem terhes mikor nem foglalkoztam a védekezéssel)Ha odafigyelnek,nagyon kicsi az esély a teherbeesésre.Sajnálom nagyon a babádat

2013. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nos, ha te még nem voltál ilyen helyzetben akkor ne is üsd bele az orrod és örülj neki. Megkértem szépen a kérdésnél mindenkit, hogy olyan irjon aki már átesett ezen épp az ilyenek elkerülése miatt. És képzeld védekezés mellett is becsúszhat. Köszönöm szépen, hogy próbáltál válaszolni, de ennyit én is le tudok nézni az internetről is akár, ezért kérdezek olyanokat akik már átélték sajnos.

Törődhetne mindenki a saját dolgával mielőtt elítélnek olyanokat akit nem ismernek és azt sem mi történik velük. Ha segítséget kér valaki, és nem tudsz segíteni inkább menj el mellette, mintsem ítélkezz felette.

további szép napot

2013. márc. 28. 22:51
 6/20 Agica27 válasza:
Szia! A maganrendelobe tenyleg max a taj kartyat szoktak kerni. Viszon mielobb kezd el intezni, mert ha nem azert veteted el mert elhalt vagy gond van vele eleg hosszu a procedura es a 12. hetig csinaljak meg ha jol tudom. Az hogy a mutet milyen nem tudom, mert nekem kedden lesz csak nekem azert mert elhalt. Azt tudom ha nem szultel meg akkor kapsz mehtagitot ami eleg kellemetlen. Ha ezt megkatad akkor kb 4 ora mulva csinaljak meg a mutetet mikor kitagult. Maga a mutet ugy 15-20 perc es altatasban csinaljak. Ezert is a mutet elott menni kell ver es vizelet vizsgalatra es beszelni kell az altato orvossal amihez szukseg van a vercsoport meghatarozasra. Ha megvan a mutet es minden rendben akkor elmeletileg a mutet utan ugy 4 oraval ki is engednek, de csak ugy ha nagykoru szemely megy erted. Egyedul nem engednek el. Ha gondolod megirom neked a mutet utan mi volt. Gondolom te addigra meg nem leszel tul ezen. Lelkileg mar kicsit mas a helyzet. Mondjuk mi nagyon szerettuk volna a babat. Remelem tudtam segiteni. Kitartast neked es a bunkokkal ne foglalkozz. Ha gondolod irhatsz privatban is.
2013. márc. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia.:) Sajnálom, hogy nehéz helyzetben vagy. Igazából én is ellenzem az abortuszt, de azt kérted, hogy ne "bunkózzunk", úgyhogy én ehhez tartom magam. Azt kérted, hogy olyanok írjanak, akiknek már volt abortuszuk. Nos, nekem nem volt, de van egy ismerősöm, akinek igen, talán valamivel kevesebb, mint 10 hetesen(Talán 8 hét körül, de szerintem ez nem nagyon változtat semmin.) Elküldöm Neked privátban a telefonszámát, hívd fel kérlek, és beszélgessetek egy kicsit. Minden jót!
2013. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Sajnos, azt kell, hogy mondjam, hogy az abortusz semmikor sem jó. Tudom, hogy sokszor az tűnik a legjobb vagy egyedüli megoldásnak, mégis nagyon megsebzi a nőket és a férfiakat egyaránt. Sokszor évekig nem okoz gondot, csak tudattalanul befolyásol. De előbb-utóbb a felszínre tör, megértik, hogy valójában mit tettek. Tudom, miről beszélek, átéltem, ezért szívesen segítek bármiben, hogy Te ne kerülj ilyen helyzetbe. Elhiszem, hogy nem jókor jött a baba, de már ott van a szíved alatt. A terhesség előtti állapotot sajnos nem fogod tudni visszaállítani. Ezt a babát nem tudod kitörölni az életedből, az emlékezetedből. Kérlek, szólj, ha tudok segíteni vagy ha szívesen beszélgetnél valakivel.
2013. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.
2013. márc. 31. 17:10
 10/20 anonim ***** válasza:
Te most egyébként az adminisztrációs részére voltál kiváncsi? Taj kártya, ilyesmi? Mert akkor eléggé félreértettünk. Erre nem tudok válaszolni sajnos, de ha most kezded a procedúrát, akkor szerintem kicsit kifutottál, mert még kétszer el kell menned a családsegitőbe, stb. Én elvetettem a gyermekem, 9 hetes volt szegény. Akkor úgy gondoltam, hogy ez a megoldás. De tudod hányszor eszembe jut? Láttam a monitoron a kis szivét, dobogott, és mégis megtettem... Egy beszükült tudatállapotban vannak ilyenkor a nők, akik nem látnak mást csak ezt a megoldást. Aztán kitisztul a köd és rádöbbennek, hogy mit tettek. Bár csak azok, akik nem érzéketlenek. Ő már valóban nem csak embrió, ő egy ember. Láttam a vödröt, ahová dobják őket... Kivánom neked is, hogy lásd, ha sajnos ide kerülsz és megteszed. És mindig emlékezz rá!!! Én mindig fogok. Azt hittem, hogy ó hát ez van, kit érdekel. De ez nem igy működik. Ez gyilkosság, a legaljasabb dolog, mert ő védtelen, benned, a szerinte legbiztonságosabb helyen fejlődik, tökéletesedik neked, a Világnak, de onnan tépik ki, s még védekezni sem tud. Soha nem bocsátom meg magamnak, hogy én is megtettem. Bármikor megpuszilom a kislányomat, rá gondolok, pedig egy éve volt pontosan, arra gondolok, hogy ő is ilyen lett volna, ha hagyom élni. Gyilkos vagyok, akkor is, ha nem volt más választásom, és ezzel csak áltatom magam. Volt más választásom. LEtt volna. Mindent meg lehet oldani. Még az anyagiakat is. Állj ki a gyermeked mellett!!! Kérlek gondolkozz el rajta! Ne mond ki rá a halálos itéletet ilyen könnyen! Ha egy kicsit is hiszel Istenben, tudd, hogy ő fogja a kezed. Ez egy próba. ISten megpróbál minket. Te ne itéltess könnyúnek,, mint én... Meg fogod bánni, mert akinek van szive, az bele tud ebbe gondolni.
2013. ápr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!