Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történhetnek ilyen és...

Hogyan történhetnek ilyen és hasonló esetek ma Magyarországon? Mi a véleményetek erről az esetről?

Figyelt kérdés

AzEUtanázia hungarobarbár gyakorlata

Budapest. III.Békásmegyer , 2009. július -szeptember

A 93 éves beteg elesett lakásában és a mentők a III.kerületi Szent Margit Kórház belgyógyászatára szállítják.

Innen két hét után átteszik az ápolási osztályra,köznyelven elfekvőbe.

Belgyógyászati státusza szívelégtelenség amely gógyszerrel jól karbantartható.

Itt kettő /2/ hónapot tölt, ezalatt 15 kg-ot fogy amely testsúlyának közel harmada.

52 kg -ról 37 kg -ra.

A Néni elmondását szó szerint idézve itt a kezelés kizárólag a következőkből áll.

Etetés, tisztábatevés, ágynemnűcsere

Etetés, tisztábatevés, ágynemnűcsere

Etetés, tisztábatevés, ágyneműcsere

Etetés, tisztábatevés, ágyneműcsere

Etetés, tisztábatevés, ágyneműcsere

Etetés, tisztábatevés, ágyneműcsere

Éjjelente az éhségtől nem tud aludni.

Az áthelyezését egy hasonló gyulai intézménybe nem írja alá ezért bár világos ,hogy önálló életvitelre mozgáskorlátozottsága miatt már nem képes, hazaviszik a mentők.

Az otthontartózkodás 7. napján éjfélkor elesik a küszöbben és másnap délutánig úgy 12-16 órát fekszik a földön vérében és ürülékében.

Önnálóan felkelni, járni ekkor már nem tud. Erre figyeljünk, mert fontos.

Megtaláljuk. A mentők a traumára szállítják majd onnan újra hazahozzák. (?)

Másnap újra elesik. A mentők újra be- és hazaszállítják/!!/

Harmadnap újra elesik. A szomszédok találják meg. A mentők- bár vérnyomása hihetetlenül alacsony- nem szállítják el./!/

Másnap telefonos szájszkander a kerületi szociális gondozó és a Szent Margit Geriátria az unokaöccs - én - között arról, hogy a tisztábatevés e napon kinek a kötelessége.

Végül a kerületi szociális gondozó kiküld egy ápolót, aki délelőtt elvégzi a feladatot.

Papír van róla, hogy másnap szeptember 18 -án pénteken újra befeküdhet a geriátriára.

A III.kerületi szociális gondozó csütörtökön kórházi beutalót kér a háziorvostól, mely a befekvés feltétele. Az idős asszony lakására érkezve tapasztalja ,hogy az ápoltja elhunyt.

Szeptember 17 -én csütörtökön jön a telefon, a cikk főszereplője 93 éves Nagynéném meghalt.

Isten nyugosztalja Viki Néni !

Ezúton is megköszönöm, hogy korlátozott lehetőségeim szerint a szálgálatára lehettem 15 tizenöt éven át.


2009. szept. 19. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vélemény:Nem csodàlkozom,sajnos...ez Magyar orszàg,még ha le is pontoztok!

Szörnyü egészségügy ellàtàs,szörnyü politika....

Én külföldön terhesen elkezdtem hànyni(elvileg velejàroja)a korhàzban 24 oràn keresztül megfigyeltek!

Pénzért de végezték a dolgukat.

Nos szegény néni màr elég idös volt,93 éves ahogy olvasom,hàt gondolom ez is ràjàtszott,hogy ugymond rà se néztek.

Sajnàlom.

Nyugodjon békében!

Részvétem

2009. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

részvétem

egyetértek az előttem szóloval

2009. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki kórházi kezelésre szorul betegsége miatt, jobban jár ha felakasztja magát. Ez a véleményem. Sajnálom. Részvétem.
2009. szept. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A törvény nem tesz különbséget a betegek között életkor szerint. A 93 éves ember ugyanakkor érték /kellene, hogy legyen/, mint az ötéves gyerek. Ha nem így lenne, minden öreget hagynának elpusztulni. Bár, mintha effelé mennénk.
2009. szept. 19. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok!

Igen törvény nem tesz különbséget,igazad van,de ahogy làtod az emberek különbséget tesznek...

Csak azt nem értem,hogy akkor mire fel veszik àt a fizetésüket?

2009. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert Mo.-n se elegendő pénz, se elegendő személyzet nem áll rendelkezésre. Ma már ott járunk, hogy fontos műtéteket halasztanak el, így a betegek jó része meg sem éri, amíg sorra kerül, és a rákos betegeknek is hónapokat kell várni kemoterápiára, és abból is a legelavultabbat kapják (mert az a legolcsóbb).

Ilyen körülmények között nemhogy a kérdésben említett nénire, de másra sincs kapacitás.

De még ebben a helyzetben is pénzt vonnak ki. Közeledünk ahhoz, hogy senki sem fog semmilyen ellátást sem kapni pár éven belül, (már most is vannak olyan vizsgálatok, hogy hónapokat kell várni, műtétekre pedig több évet), de akinek van pénze (pl. a döntéshozóknak), azokat ez nem érinti, mert ők most is magán klinikákra járnak.

2009. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van hasonló tapasztalatom, ami annyiban különbözik a ti esetetektől, hogy rendszeres anyagi juttatások és utánajárások fejében legalább haláláig gondozták valamilyen szinten a nagypapámat (több kórházban és szoci otthonban). Ha nem fizetünk, akkor lehet hogy ugyanaz történt volna. Nagyon szomorú és részvétem!
2009. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A rengeteg milliárdos fizetéseket,meg végkielégítéseket el kéne venne attól a sok rablótól,és ide kellene költeni.Bár ez attól is függ,hogy kiben milyen a hívatástudat vagy,hogy mennyire szereti a munkáját.Mert ha valaki szereti a munkáját akkor kevés fizetéssel is ellátja azt,ha valaki viszont nem szereti akkor bármennyit fog is kapni akkot sem fogja ellátni a munkáját.Én szívem szerint beraknám Bajnaival együtt a többi mocskos ,rabló,naplopót 2-3 hónapra ,hogy próbálják ki milyen lehet úgy ellenni órákat,vagy napokat is ,hogy nincs alóla kiszedve a pelenkája.
2009. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!