Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek 5,6-os TSH-ra,...

Szerintetek 5,6-os TSH-ra, már fogok gyógyszert kapni?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva iszonyatos fáradékony, lehangolt vagyok az utóbbi egy-két évben, nem tudom, hogy ez lehet-e az oka. Tudom, hogy nem egy magas érték, de már régóta küzdök a túlsúlyommal és nem humbug módszerekkel: edzéssel és egészséges táplálkozással. Ha ez az oka, akkor érdemes lenne talán komolyan kérni az orvosomtól enyhe gyógyszeres kezelést?

2013. ápr. 4. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha a T3, T4 még jó mellette / és ez valószínű/ akkor nem. A hízást az utóbbi két hormon szint alacsony mivolta fokozhatja.

A TSH az agyalapi mirigyben termelődik és a pajzsmirigyet "pofozgatja", azaz serkent a T3, T4 termelésre. Csak akkor kell hormon pótlás, ha ezek alacsonyak, illetve csak nagyon magas TSH vérszinttel éri el az agyalapi mirigy, hogy jól működjön a pajzsmirigy.

Enyhe gyógyszeres kezelés erre nincs, mivel kész pajzsmirigy hormont viszel be kezelésként, a pajzsmirigy működése pedig leáll, mert a szervezet megkapja a kész hormont.

Endokrinológussal konzultálj erről, úgy is neki kell javaslatot tennie a kezelésről.

2013. ápr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!