Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nekem volt egy mélyvénás...

Dojika kérdése:

Ha nekem volt egy mélyvénás trombózisom, és kiderült, hogy örökre szednem kell e miatt a gyógyszert. Viszont a tb-m meghalt akkor mit tudok érte tenni?

Figyelt kérdés
A tb-m azért nem él, mert egyszerűen pályakezdőként nem tudok munkát találni 6 hónapja munkát keresek... Viszont nem tudom pénz nélkül magamnak fizetni...

2013. ápr. 6. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én amikor regisztráltam a munkaügyiben, mondtam, hogy hallottam róla, hogy 1 évig fizetik a TB-t. Akkor kaptam papírt, amit átvittem a polgármesteri hivatalba. Ha regisztrálva vagy és nem szóltak róla, neked kell rákérdezni, mivel maguktól semmit sem mondanak.
2013. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként mélyvénás trombözis? Hogy tudtál ilyet beszerezni, ha még csak nem is dolgoztál sosem?

Tulajdonképpen milyen munkát tudnál ellátni, ilyen betegen?

2013. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak hogy a gyógyszert kell szedned, de időközönként vérvételre is kell menned.

A TBdel kapcsolatban:

Mi volt az előző jogosultságod alapja (pl. nappalis tanuló)?

Ha nappalis diák voltál, mikor végeztél az iskolával?

Elmúltál már 20 éves?

Regisztrálva vagy a munkaügyiben?

2013. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. kommentelő:

Köszönöm szépen, még nem vagyok regisztrálva, de ha megyek akkor feltétlen elintézem. :)


2. kommentelő:

Vettem a piacon kilóra. :D;):PxD De komolyra fordítva a szót, örökletes betegség, nekem elő gyógyszer miatt előjött. Minden féle munkát, ahol járkálni lehet illetve nem kell sokat állni.


3. kommentelő:

Igen pontosan emiatt aggódom, hogy kell a folyamatos orvosi felügyelet.

Karácsony környékén felvettek időszakos munkára.

Most töltöm a 21-et nyáron.

Nem vagyok még regisztrálva most intézem.

2013. ápr. 7. 12:35
 5/9 anonim válasza:
58%
Attól, hogy még nincs tb-d az orvosok kötelesek ellátni Téged, maximum csak felhívhatják rá a figyelmedet, hogy fizesd a tb-d. Esetleg megkérheted a dokid, hogy előre írjon fel neked ebből a gyógyszerből, hogy ne kelljen gyakran menni.
2013. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A TB jogosultságoddal kapcsolatban:

Nappalis iskola után a diákigazolványra való jogosultságod végéig +45 napig van jogosultságod.

Ha júniusban végeztél a suliban, akkor december 15-ig.

Ha munkaviszonyban voltál foglalkoztatva, akkor a munkaviszony megszűnése után még 45 napig; ha nem volt 45 nap munkaviszonyod, akkor annyi napig ahány nap mv.d volt (ha pl 30 napos munkaviszonyod volt, akkor 30 napig)

Ha regisztrált álláskereső vagy és szociális szempontból rászorulónak minősülsz, akkor kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBd (ha elmúltál 20 éves, a szüleid jövedelme és vagyona nem számít a rászorultság vizsgálatánál)

A feltételeket megtalálod a szociális törvényben (fenn van a neten)


Az igaz, hogy az orvosok kötelesek ellátni, de jelezniük kell, hogy rendezetlen a jogviszonyod és a NAV behajtja rajtad.

Az sem kivitelezhető, hogy előre felírass gyógyszert, mert az orvos maximum 3szor 1 havi adagot írhat fel, de sok orvos csak 1 havi adagot ír fel, havonta kell menned a receptért.

Ráadásul itt a véreredményedtől függően változtatni kell az adagoláson és a lelkiismeretesebb orvos gyakoribb vérvételt kér ilyen esetben (ha nem jó az vér eredményed)


Örökletesnél egész életedben szedned kell a gyógyszert és egy esetleges betegségnél oda kell figyelni, hogy milyen gyógyszert kapsz.


A tegnap 18:16-osnak: mélyvénás trombózis nincs életkorhoz, vagy munkához kötve. Volt az angiológián ugyanabban a szobában 16 éves mélyvénás trombózisos fiú is.

2013. ápr. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"A tegnap 18:16-osnak: mélyvénás trombózis nincs életkorhoz, vagy munkához kötve. Volt az angiológián ugyanabban a szobában 16 éves mélyvénás trombózisos fiú is."


Akkor bocsi! Én tisztára meg voltam győződve, hogy ez kizárólagosan öregkori betegség, akár az öregkor...

2013. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Általában időseknél jön elő. De fiatalnál törés miatt, esetleg terhesnőnél fenn áll ez a lehetőség. Ott vannak még azok akiknek ez örökletes, náluk is fent áll a lehetőség arra, hogy bármikor elő jön, akár egy gyógyszertől, akár egy ételtől, sok minden befolyásolja ezt a dolgot. De például most már egyre több fiatalnak lesz, így most már egyre kevésbé köthető az idősekhez. Az orvosok a kórházban szintén annyira meg voltak lepődve mint te.
2013. ápr. 10. 08:09
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Elmentem és elintéztem a dolgokat. Legalábbis szerettem volna de azt mondták, hogy miből élek én ha nincs keresetem, és én vigyem be a párom vagy a szüleim jövedelem papírját addig ők semmit nem tehetnek, amit teljesen nem értek, vajon miért is kell nekik a szüleim papírja, de ahogy szeretnék.

2013. ápr. 10. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!