Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gondoltam megkérdezem a...

Gondoltam megkérdezem a következőt mert láttam hogy hasonló témában segítettek valakinek. Nekem az egészségügyi biztosítás, tb-vel vagy hogy is nevezik kapcsolatban valaki segítene kérem?

Figyelt kérdés

A gondom az lenne hogy , körülbelül 2 éve , kicsit kevesebb abba hagytam tanulmányaimat és nem mondhatnám hogy volt szerencsém munka találással maximum alkalmi nem "hivatalosan" , szóval még első állást kereső vagyok , de most találtam külföldi állást amihez kellene EU Health Card amit az OEP től tudok meg ígényelni , na de én nem fizettem egészségügyi biztosítást hisz munkám sem volt segély sem volt . A kérdésem az lenne hogy visszamenőleg tudják tőlem kérni hogy ezeket befizessem mióta nem vagyok tanuló? Mondták páran hogy mivel még munkám nem volt édesanyám TB jén keresztül kaptam támogatást vagy micsoda de nem vagyok biztos benne.

Most hogy ez kell az EU health cardhoz ami a külföldi munkámhoz elengedhetetlen be akarnám fizetni azt a 6,5k hogy legyen biztosításom hogy aztán munkáltatom meg tudja igényelni a kártyát (nem magyar munka adó ezért adott országban kell igényelni) szóval ha én most befizetnék 6,500 FT amit májustól akarnék h legyen , akkor megkapnám mivel még nem volt munkám és állítólag édesanyám tb jén keresztül lett fizetve enyém vagy hogy úgy kaptam támogatást nem tudom , vagy csak levonnának a rég felhalmozott összegből? remélem nem mert 2 héten belül kellene a kártya. remélem volt türelme valakinek elolvasni aki tud segíteni , köszönöm.



2013. ápr. 12. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy gondolom, hogy ha nem kapott utánad Anyud családi pótlékot akkor a tb támogatást sem kaptad meg rajta keresztül. Érdekel a téma mindjárt utána nézek komkrétan!
2013. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"Mondták páran hogy mivel még munkám nem volt édesanyám TB jén keresztül kaptam támogatást vagy micsoda de nem vagyok biztos benne."


Sajnos ezt nem jól mondták, ez már jó pár éve megszűnt, nem voltál biztosított, csak a tanulóviszony megszünte után kb 95 napig, de ezt nem tudom pontosan.

2013. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fizetni kellett volna, a minimálbér 9%a a tb járulék mindjárt kibogarászom, hogy ezt mikor kérhetik számon rajtad és mennyire visszamenőleg.
2013. ápr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az iskola befejezését követően október 31-ig és az azt követő 45 napig voltál biztosított, onnan már fizetned kellett volna a járulékot, legjobb ha bemész az OEP-hez, vagy a NAV-hoz rendezni a jogviszonyod.
2013. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha most bemégy és bejelented magad, akkor a bejelentkezéstől számítva kell fizetni. Viszont az addig elmaradt fizetési kötelezettséget az 5 éves elévülési határidőn belül bármikor kérheti tőled a NAV. Késedelmi kamatot is felszámolhat rá. Sőt, meg is büntethet bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt. Az, hogy észreveszi-e, vagy sem; milyen apropó folytán veszi észre, lutri.
2013. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sajnos hirtelen ennyit tudtam segíteni. Csináltasd meg a kártyát aztán hajrá! Sok sikert az "új élethez" és vigyázz magadra! Megértelek!
2013. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors segítséget , valószínűleg Hétfőn megyek Navhoz meg felhívom OEP , de nagyon remélem hogy nem fogok pórul járni mert ez a munka végre valami esélyt ad , de most ha nekem előálnak hogy fizessek be 100 ezer forint vagy többet a semmire (5 éve ha voltam orvosnál) hát az a kegyelem döfés lesz mert kijutni is épp hogy van pénzem :D szóval remélem sikerül elintéznem hogy legyen biztosításom aztán a külföldi munkáltatom megtudja szerezni kint azt a kártyát nekem , azt se bánom ha részletbe kell majd fizetnem csak ne vonogassák le 50% át.. köszönöm még egyszer a segítséget
2013. ápr. 12. 16:32
 8/18 A kérdező kommentje:
Most ismerősöm mondta hogy mivel mivel én nem vettem használatba bárminemű orvosi vagy kórházi szolgáltatást és mivel még nem volt munkám ezt nem kötelező fizetni de én már nem tudom mit higgyek Hétfőn utána nézek , bár tényleg nem értem hogy kötelezhetnek valaminek a fizetésére amit nem kértem mint pl. a TB ami most kellene am unkámhoz és lehet pont ez végett nem lesz esélyem a munkára...
2013. ápr. 12. 16:42
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajna ha nem vettél igénybe orvost, akkor is kell fizetni.
2013. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A TB nem alanyi jogon jár! Bár a szociális rászorulóknak igen!
2013. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!