Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hörgőtükrözés milyen érzés?...

Hörgőtükrözés milyen érzés? Akinek volt leírnátok a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
25-én megyek és félek.de n em annyira vészesen csak nem tudom menjek-e.
2013. ápr. 18. 14:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
sajnálom.nekem is azt mondták a gyomortükrözés rosszabb így azt már nem is engedem meg.Számomra is borzalmas élmény volt.Még egyszer nem egyezek bele.
2016. febr. 15. 13:51
 12/15 anonim ***** válasza:
Kiderult h mitol volt vegul is a veres kopet?
2016. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
igen,ki.a fogam miatt ami a gyökérnél volt lyukas.kihúzták és el is múlt a probléma.persze tükröztem még 3x meg vagy 1,5 évíg vizsgáltak ,gége tükrözés stb.a fogam sose fájt és a korona ép volt.csak egy epilepsziás roham alkalmával 3 fog darabokra tört ezért műteni kellett.akkor vették észre a röntgen alkalmával azt is.volt egy pici daganat is a fog gyökéren. kivették és utána minden megszűnt. köszi a kérdésed :D
2016. okt. 29. 21:16
 14/15 anonim válasza:
100%

Sziasztok,


Nekem ma volt hörgőtükrözésem. Még a vizsgálat előtt próbáltam rákeresni betegek megnyugtató írásaira ami magát a vizsgálatot illeti, de nem sok sikerrel. Ez volt az egyetlen felület ahol egyáltalán valamit találtam erről a beavatkozásról páciens oldalról, így gondoltam megosztom a tapasztalataimat. (Amúgy csak emiatt regisztráltam ide, hátha lesz olyan aki szintén nagyon fél és megnyugtatja az írásom… :) )


42 éves vagyok, nem dohányzom, egészségesen élek. 2 éve rozsdabarna köpet jelentkezett, majd 1,5 évre rá alvadt vérdarab is kijött plusz rá 3 hónapra megint a rozsdabarna köpet. Persze mindeközben orvostól orvosig jártam (Fül orr gégészek, több pulmonologus stb.), több mellkasröntgen, 2 CT, ami nem mutatott jelentősebb eltérést, viszont azért nem nyugodtam meg teljesen. Ezért hosszas lelki gyötrelem és a covid 3. hulláma után a pulmonologussal megbeszélve sor került a beavatkozásra.


Szóval, iszonyatosan féltem, hiszen mégiscsak oda mennek be ahová nem igazán kéne. Nem tudtam, hogy a beavatkozástól vagy az eredménytől féljek jobban. Végül nem volt vészes, inkább csak kellemetlen. Korábban volt gyomortükrözésem is és azt mondhatom, egyik sem kellemetlenebb a másiknál. Egyáltalán nem volt fájdalmas egyik sem.

A bronhoszkopia során először ülve a nyelvemet kinyújtva a garatomra, gégémre érzéstelenítőt csöpögtetett a dr.nő. Közben lihegni kellett, hogy lejjebb menjen a szer, persze köhögés az volt, de sztem van mikor az ember jó alaposan félre nyeli a vizet és az rosszabb. Majd még egy kis érzéstelenítő csöpögtetés és ezen a részen túl voltam. Vártunk egy kicsit és le kellett feküdni a vizsgálóasztalra. Kaptam egy csutorát a számba, hogy ne harapjak rá a műszerre és elkezdte a dr.nő levezetni a vizsgálóeszközt. Kb. meg se éreztem (pedig ettől a résztől is nagyon tartottam, hogy a gégémen átvezetik az eszközt…) Vizsgálat közben néhányszor még köhögtem ill. közben is kaptam még érzéstelenítést, de néhány perc alatt körbe is nézett a dr.nő és azon kaptam magam, hogy készen vagyunk. Nem éreztem, hogy éppen merre jár az eszközzel a légutaimon belül. Kicsi váladékot talált, ebből vett mintát…

Amúgy mintha anno a gyomortükrözés tovább tartott volna. Összességében nagyobb volt a pánik, mint kellett volna. Amúgy sajnos még az is rátett a lapátra, ami a félelmet illeti, hogy a háziorvosom említette, hogy neki is volt már bronhoszkopiája és “nagyon rossz volt”! Hát köszi. Nem is értem, hogy mondhat ilyet egy orvos a páciensének. Ezzel csak jól megijesztett, pedig nem volt annyira vészes! Lehet pusztán csak azért nem volt annyira rossz, mert nagyon ügyes volt az orvos…korábban az egyik doktornő mondta nekem, hogy a kulcsa az ha jól elő van készítve a beteg a beavatkozásra. Ez nálam sikerült. Szóval no para a vizsgálattól!!!!


Végül az eredmény is rendben van és kijelenthetjük, hogy minden problémám forrása a krónikus refluxom.


Remélem segíteni tudtam. Ha csak egy embert nyugtatok meg ezzel a részletes leírással, már megérte regisztrálnom!


Vigyázzon mindenki magára, szeressétek egymást és legyen kellemes napotok!

2021. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Én személy szerint köszönöm a soraid,kevés tapasztalat leírást olvasni erről a beavatkozásról,a gyomortükrözésnél szerintem nagyobb "mumus",de sikerült megnyugtatnod ha erre kerülne a sor ne féljek túlságosan.

Remélem jól vagy!

Jó egészséget!

2023. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!