Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkanélküli vagyok már...

Munkanélküli vagyok már lassan 3 éve, ezáltal nincs TB támogatásom. Mit kell tennem, hogy újra legyen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fizetnem kell havonta, de a hivatalokban olyan rohadt kedvesek és segítőkészek az ügyintézők, hogy semmit nem értek! Ezzel tényleg a NAV-hoz kell mennem és nem az OEP-hez?
2013. ápr. 30. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Igen, a NAV-hoz tartozik, mert járulék és azt a NAV (lánykori nevén APEH) szedi be kb. 10 éve.
2013. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Arra készülj fel, hogy ki fogják fizettetni veled az elmúlt 3 évet is!
2013. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Részletfizetést tudsz igényelni. De abban nem vagyok biztos, hogy kamatokat nem fognak felszámolni.
2013. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 klopusz ***** válasza:
78%

Szia!


Természetesen első a NAV, ahogy az előttem szóók már írták. A kitöltendő űrlapot le tudod tölteni a honlapjukról.

Ha anyagilag úgy állsz, a helyi önkormányzat részben vagy egészben átvállalhatja a TB-det, legalábbis nálunk, ennek kérdezz utána nálatok. (egy főre eső jövedelem alapján számolnak).


A TB összege egyébként 6.660.- Ft havonta.

Az utólagos (elmúlt három évre vonatkozó) TB-behajtás nem biztos, sógornőmön sem kérték számon az elmúlt öt évét.


Remélem, segítettem.

2013. ápr. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2013. ápr. 30. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Viszont ha nincs munkahelyed, tehát nincs jövedelmed és a háztartásodon belül az 1 főre jutó jövedelem nem haladja meg a 28500 Ft-ot és nincsenek nagy értékű dolgok a tulajdonodban, akkor amióta munkanélküli vagy, már akkor és most is bemehettél volna, bemehetsz az önkormányzathoz és kérheted, hogy szociális alapon ne kelljen fizetni és akkor nem kell fizetned, de lesz ellátásod.

De a bővebb felvilágosításhoz mindenképpen az önkormányzathoz menj be.

Viszont ha nem vagy erre jogosult, akkor a NAV-hoz kell bemenni és ott kell rendezni. És visszamenőleg is mindent ki kell fizetni, közben pedig havonta fizetni az aktuális részleteket.

2013. ápr. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!