Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be lehet perelni ezért a...

Be lehet perelni ezért a kórházat? (többi lent)

Figyelt kérdés
A kiskorú gyermekem tavaly kórházban feküd. Egyik este felhívott, hogy senki nem vitte oda neki a vacsorát, még csak a szobába sem néztek be annak ellenére, hogy járóképtelen volt, és nem érte el a nővérhívót. Szerencséjére egy másik beteg anyukája később észrevette, és odavitte neki az ételt. Szeretném tudni, hogy volt e már másnak is ilyen tapasztalata és ilyen ügyben beperelhető e a kórház.

2013. máj. 2. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Maximum panaszt tehetsz. Nem veszélyeztették az életét.
2013. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Be lehet, de úgy is elveszted, mert gondolom nincs perdöntő bizonyítékod.
2013. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Jaj már, ne csináld ezt az ostobaságot. Most őszintén: ennyire unatkozol, vagy ennyire sivár az életed, hogy nincs mivel foglalkoznod? Ez a legnagyobb gondod jelen pillanatban?? Vagy mit remélsz mi lenne a per kimenetele; megvesznek pár millióval?


Nézd, szerintem ez olyan szinten undorító és szánalmas ha ezt megléped, hogy rólad állít ki szegénységi bizonyítványt. Elvégre a gyereked jól van, éhen nem halt, de ha az Istennek sem érte volna el a vacsiját és nem evett volna aznap este,akkor is túlélte volna az éjszakát.


Másfelől: ez most jut eszedbe, cirka fél év elteltével?


Harmadrész: ha te annyira aggódó anyuka vagy, akkor engedd meg, hogy feltegyem a kérdést: te vajon hol voltál az adott pillanatban? Miért nem voltál a kiskorú gyermeked mellett látogatási időben? Hiszen vacsit olyan fél6-6 körül kapnak, kevés ember dolgozik még este 6 körül.


Negyedrész: állj be csak egyetlen hétre egy gyerekosztályra dolgozni! Nem viccelek, talán segédnővérnek felvennének. Ha te azalatt az egy hét alatt mindent, de tényleg mindent maximálisan tökéletesen teljesítesz, minden percre pontosan készen van, az összes gyerkőc abban a pillanatban el van látva ahogy a szükség hozza, pl. bekakilt (de ezer dolgot említhettem volna) akkor ne 10 perc múlva vakard ki a szarból, és mindezt megteszed napi 12 órában 25-30 gyerekkel (meg sok nemnormális szülővel) akkor perelhetsz.

2013. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Undorítónak tartom, hogy egyesek így akarnak pénzhez jutni... Gondolom fogalmad sincs milyen lehet kórházban dolgozni túlterhelve, legtöbbször elégedetlen hozzátartozókkal, akik nem értik mit jelent pl. a fontossági sorrend stb stb stb...

Pereld csak be... ezért tartunk itt, ahol.

2013. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Talán pert indítani kicsit túlzás lenne, viszont panaszt mindenképpen tegyél.

A fentebb válaszolók azt hiszen tisztában lehetnek azzal hogy nem tud mindenki állandóan a gyereke mellett lenni ha kórházban van. Valakinek meg kell keresni a hitelre, vacsira, stbre valót is.

Abszolút megengedhetetlen hogy így bánjanak valakivel, főleg egy járóképtelen kisgyerekkel, hogy még a nővérhívót sem adják a kezébe. Arról nem is beszélve hogy rá sem néznek. Az nem lehet kifogás hogy nem érnek rá vagy nincs elég ember.


Üdvözlettel egy nővér. :)

2013. máj. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindig 2 álláspont van. Talán akkor kellett volna beszélni az érintett műszakos nővérekkel, hogy mi is történt. A kommunikációs hiba elég gyakori. Viszont a hozzátartozók nagyon könnyen kezdik egyből a vádaskodással. A nővér is ugyanúgy a kenyerét keresi (illetve keresné)... úgyhogy megért más dolgozó embereket/családanyákat...

Szintén egy nővér.

2013. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek veled, viszont tény hogy az egészségügyi dolgozók nagy százaléka egy felsőbbrendű fajnak képzeli magát. Saját tapasztalatból tudom mennyire lekezelőek és nemtörődömök tudnak lenni ha civilben vagyok es nem tudják hogy kolléga vagyok. Sokszor hülyének nézik az embert es egy legyintéssel elontéznek mindent. Sajnálom hogy ezt kell mondanom nővér létemre, viszont ez az igazság.

Elképzelhető, jog kommunikációs probléma volt es az is hogy a szülő túlreagálta a dolgot, sőt nem is fel év után kellene ezen problémáznia. Viszont én mindenkit arra buzdítok hogy tegyen panaszt ha valami nem tetszik neki. Sajnos az emberek félnek az egészségügyi dolgozóktól a fent említett problémák miatt es attól tartanak hogy még jobban "kitolnak" velük.

Viszont ha nem nyitják ki a szájukat akkor semmi sem fog változni.

2013. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan emberek vagyunk, mint bárki más. Problémákkal, stb. Azt látom, hogy egyes emberek nem is tudom minek nézik a nővért. Épp ez az, hogy lenézik. A szakma megbecsülésének hiányából erednek főleg a problémák, amiket említettél - én ezt látom. Én intenzív osztályon dolgozom és valami félelmetes, hány kollégám távozott már külföldre, többek közt azért mert a munka mennyisége nincs összhangban a fizetéssel, elismeréssel, emellett nagyon sokszor tapasztaljuk pl. hozzátartozóktól, betegektől hogy szabályosan lenéznek, vagy valami kiszolgáló személyzetnek néznek, pedig fontos része a szakmának a mérlegelés - fontossági sorrend felállítása, amit ők sokszor nem értenek meg. PL: szomjas a beteg, inni kér - közben a szomszédos ágynál újraélesztünk és nem érti, miért nem érünk rá azonnal egy pohár vizet vinni... stb stb

Osztályon dolgozó kollégáknál szintén nagy a túlterheltség, főleg a nagy beteglétszám miatt... Arról nem is beszélve, hogy mindig az ápoló a "villámhárító" - orvos és beteg részéről is.

Na mindegy, erről még nagyon sokat tudnék írni, de gondolom nem kell magyaráznom a helyzetet. Sokan idő előtt kiégnek, érdektelenné válnak - de ez részben az embereknek is köszönhető, természetesen tisztelet a kivételnek - hiszen mindig van kivétel és talán még miattuk maradunk néhányan.

Nyilván vannak nem megfelelő hozzáállású kollégák is, mindenhol van pro és kontra.

2013. máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Most fejeztem be egy egyhetes böjtöt. Bátran állíthatom, hogy egy kihagyott vacsora semmi kárt nem tett a gyerekedben. Sőt...
2013. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!