Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A h1n1ben meghalt 15 éves...

A h1n1ben meghalt 15 éves kisfiú anyja be fogja perelni a kórházat. Tényleg ez lesz most a módi? Lentebb bővebben.

Figyelt kérdés

Senki nem adatja be az oltást az oltásellenesek gerillahadjárata miatt aztán ha valahol neadjisten beüt a ménykű (adja az ég, hogy minél kevesebb ilyen hely legyen, de félő, hogy elő fog még fordulni), akkor mindenki felelős lesz, csak az nem, aki nem oltatta be a gyerekét/magát??

Természetesen nagyon szomorú, hogy ez történt, de én nem értem, hogy mi ezzel a nő célja, miért csinálja ezt, miért kelt botrányt? Pláne, hogy egyértelmű a felelőssége, hisz hónapok óta minden hivatalos szerv azt mondja, hogy a króikus betegek és környezetük mindenképp oltassák be magukat. Talán így reagálja le azt a hatalmas "mi lett volna, ha?"-t, ami most benne van?

Én ilyen helyzetben nem is tudom mit csinálnék, szerintem az öngyilkosság gondolatával küzdenék, de az biztos, hogy nem kórházakat perelgetnék... Ide is bejön az amerikai módi? Mindenki felelős csak a felelőtlen szülő nem az?

Amúgy a felülvizsgálat eredménye már befutott, miszerint az egészségügy teljesen szabályosan járt el a fiú ügyében, tehát szinte biztos, hogy semmi eredménye nem lesz az egésznek, legfeljebb a nő lelkiismeretét megnyugtatja, ha mást hisz felelősnek majd...


2009. nov. 12. 14:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A kórházat perelni tényleg marhaság. Abban viszont egyáltalán nincs igazad, hogy a szülő felelőssége, hiszen össze-vissza, egymástnak ellent mondó nyilatkozatokat tesznek az illetékes szakértők. Ez alapján egy laikusnak NEM LEHET FELELŐSEN DÖNTENI!
2009. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pont egy olyan kérdés,amit nem lehet rásózni másra.Mindenki döntsön belátása szerint,de ne hibáztasson senkit,mert a saját döntése.Az anyukát borzasztóan sajnálom,gondolom mennyire elkeseredett.Erőt kívánok neki.
2009. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Szia!Tökéletesen egyetértek veled.Eleinte én sem akartam beadatni a gyerekeimnek a védőoltást,mert nagyon sok rossz előhang volt,végül ma reggel beküldtem a suliba a szülői engedélyes papírt,mert úgy gondolom biztos ami tuti.Most azon filózok én is elcammogok és beadatom magamnak.Igenis a szülő előre gondolkodjon,ne utólag vagdalkozzon és keressen felelősőket a saját felelőtlensége miatt!
2009. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

"oltásellenesek gerillahadjárata" hát ez jó...

Olyanokat hallottam ma az oltásról, hozzáértőtől (akinek magának is oltania kell), hogy ...

És igen, egy újabb "szép, amerikai népszokás" kezd meghonosodni kis hazánkban, a "pereljük az orvost".

2009. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, pont ma kaptak az iskolák egy újabb tájékoztatást az antsz-től, amit szintén alá kell iratni a szülővel, na abban is vannak finomságok...
2009. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Orvosok, akik korábban határozottan az oltás ellen voltak, most hirtelen elkezdték hevesen ajánlgatni. Rákérdeztek tőlük, hát a gyógyszercég véletlenül nem elvitte őket vmi tengeri hétvégi nyaralásra?
2009. nov. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mit akar? Támasszák fel a fiát?

Szerintem egyszerűen pénzéhes.

(Soha nem értettem, amikor valaki meghal az orvosok hibájából, a család meg bepereli. Nem lehet igaz, hogy egy bármekkora összeg enyhíti a gyászukat. Maga a műfaj elég undorító szerintem.)

2009. nov. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

Én több cikket elolvastam erről az esetről...


Úgy gondolom, hogy a szülők azonnal és időben vitték a fiukat orvoshoz, amint a gyereknél bajt észleltek, tehát az ő felelősségük kizárható.

Előbb a jászberényi Szent Erzsébet Kórházban jelentkeztek, onnan tovább küldték őket a szolnoki kórházba (vajon miért?), ahol 4 nap múlva meghalt...


A fiú súlyos, krónikus tüdőbetegségben szenvedett, tehát a veszélyeztetett csoportba tartozott, igenis kivizsgálást igényel, vajon az alapbetegségét kezelő orvos miért nem javasolta a családnak, hogy minél előbb oltassák be gyermeküket a H1N1 védőoltással?!


Én egyetértek a szülőkkel : tessék alaposan kivizsgálni, vajon mindenki mindent megtett a fiú gyógyulásáért?!

Ha az én gyerekemről lenne szó, én is ezt tenném!!!

2009. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

15:08 - vagy csak részt vettek az ÁNTSZ-es orvosoknak szóló konferenciasorozaton, ahol kicsit kikupálták őket a témából. Orvos, nem orvos egy 20 éve praktizáló doki nem biztos, hogy perfektül tud mindent pro és kontra a pandémiás influenzáról, hisz ilyen kábé 30-40 évente van, nem hinném, hogy nagyon hosszan és részletesen oktatják az egyetemen, arról nem is beszélve, hogy amit az egyetemen tanulsz is elfelejtesz. Miért kell azt hinni, hogy ha egy orvos teszi a kötelességét akkor már biztos lefizették...?


15:26 - az első 500ezer oltás pont kifejezetten a krónikus betegeknek készült, nem tudom pontosan, de már vagy másfél hónapja oltják őket ingyen. Nekem van egy erősen asztmás és egy immungyenge ismerősöm, mindkettő be van oltva már 1 hónapja kábé. Talán ha a gyerek is megkapta volna a szurit (vagy ha nem kaphatja meg akkor a környezete, hogy ne fertőződhessen) nem lenne ez az egész hajcihő. Kicsit olyan "más szemében a szálkát, sajátban a gerendát se" érzésem van ettől.

2009. nov. 12. 15:32
 10/25 anonim ***** válasza:
15:08 én így tudom, attól, aki maga beszélt ilyen orvossal
2009. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!