Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezzel szerintetek elmenjek...

Ezzel szerintetek elmenjek orvoshoz vagy valahogy ki lehet kúrálni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hete be van gyulladva a bal nagylábujjam a körmöm bal felén és már annyira fáj, hogy lépni is alig tudok... Tegnap óvatosan megsikáltam körömkefével, hátha csak kosz ment alá, aztán lefertőtlenítettem sósborszesszel és bekentem a sebgyógyítós/gyulladáscsökkentős Azulenol krémmel éjszakára, de nem lett jobb... Amúgy pár hónapja volt, hogy benőtt a körmöm annyira, hogy vérzett is, viszont az elmúlt, amint nem vágtam vissza nagyon a körmöm sarkát.

Esetleg valami hatásosabb "házi" gyulladáscsökkentő van rá? Vagy ha elmegyek házi orvoshoz, az tud adni rá valamit vagy esélyesebb, hogy beutalót kapok valahová?


2013. máj. 6. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Tetran nagyon jó lenne rá. Vény nélkül kapható. Ne piszkáld mert csak rosszabb lesz. Kend be jó vastagon, és dunsztold be éjszakára. Holnapra fellazul és lemegy annyira a gyulladás, hogy óvatosan meg tudod reszelni azt a sarkot, amin maradt egy kis éles körömdarab, ami a húsodba vágott.
2013. máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

Már 2 napja lekerekítettem körömcsipesszel a sarkát, és attól lentebb, oldalt alakult ki egy dudor közvetlenül a körmöm mellett, ahonnan a gyulladás indult, szóval nem is 100%, hogy a körömbenövéstől gyulladt be...

2013. máj. 6. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
hiába kerekítetted le, ha csak egy icipici éles körömdarab maradt a körmödön, amihez nem fértél rendesen hozzá, már az belevájhat a bőrödbe.
2013. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ!
2013. máj. 6. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!