Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt hiszem, depressziós...

Azt hiszem, depressziós vagyok. Mit kell ilyenkor tenni? Orvoshoz menjek? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Rengeteg apró tünetem van, össze se bírom mind szedni. Mert az egyik pont az, hogy a memóriám pocsék, sokszor kiesik az elmúlt pár óra meg ilyesmi.
2013. máj. 17. 12:51
 1/4 Kávétejszín válasza:

Milyen tünetek alapján diagnosztizáltad ezt magadnak? :)

Egyébként lehet az is, hogy csak bebeszéled magadnak a depressziót. Vagy hipochonder vagy. Miért nem mész pszichológushoz? Miben nyilvánul meg a depresszió?

Ne olvasgass neten, ne keress rá a depresszió tüneteire.

2013. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindig is gyengék voltak az idegeim, de az utóbbi hónapokban súlyosbodott a helyzet, egy pillanat alatt sírok, gyakorlatilag bármin. Például hogy elrontottam a vacsorát, már zokogok is, hogy nem tudok a páromnak finom ételt adni.

Este nagyon nehezen alszom el, minimum másfél-két órát forgolódom. Ennek ellenére reggel korán ébredek. Persze nem aludtam ki magam, egész nap csak kóválygok.

Képtelen vagyok bármire hosszabb távon koncentrálni, emiatt az egyetemet se tudtam befejezni, nem bírtam levizsgázni télen, mert még a legegyszerűbb tárgyakra se voltam képes megtanulni az aynagot.

Folyamatosan fáj a fejem. De komolyan. Nem is emlékszem már, mikor volt olyan nap, hogy ne fájt volna, tulajdonképpen már fel se tűnik.

Nincs hangulatom semmihez. Hetek óta nem ültem le a hangszereim mellé, se egy jó könyv mellé, mert egyszerűen nem érdekel. Különösebben semmi nem érdekel.

És mindez súlyosbodott, amióta elveszítettem a munkám is.


Szerintem ez már messze túlmutat azon, hogy "jajj, mennyire depis vagyok". Így élni sincs értelme, mindenre képtelen vagyok.

Pszichológushoz nem tudom, hogy menjek el. Nem tudom elképzelni, hogy leülök valaki elé és ezeket elmondom neki. Meg oda beutaló is kell első alkalommal, szóval gondolom, háziorvos kéne. Neki végképp nem akarom ezeket elmondani.

2013. máj. 17. 13:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja egyébként a munkám is azért vesztettem el, mert annyira nme bírtam koncentrálni, hogy egyszerűen nem tudtam már elvégezni.
2013. máj. 17. 13:15
 4/4 titti2 válasza:
ilyenkor a legjobb dolog kell hozzá sok alcohol meg egy partner akivel éjszaka lehet lepedő akrobatikázni :D
2013. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!