Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni azzal, aki...

Mit lehet tenni azzal, aki depressziós, elhagyja magát, de nem hajlandó orvoshoz, sőt az utcára se menni?

Figyelt kérdés
Olyan állapotban van, hogy orvosra lenne szüksége, mégpedig minél előbb... De magától nem fog menni. Lehet hozzá orvost hívni, aki beutalná kórházba, ahol kezelnék? Voltatok már hasonló helyzetben?
2011. jan. 22. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Háziorvost hívd ki hozzá, neki kötelessége kimenni.
2011. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehogy kárt tegyen magában.
2011. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

De az ismerősöd beleegyezése nélkül nem fog tudni mit csinálni. Én súlyos depresszióban szenvedek 2 éve. Ugyan így viselkedem (akaratomon kívül) de én járok pszichiáterhez. Bár nem voltam 4 hónapja mert nincs erőm elmenni.

Ha beismeri ,hogy beteg akkor tudsz neki segíteni meg orvos is . Ha nem akkor nem tud mit tenni az orvos. Pszichiátriára akkor viszik be ha teljesen kivan fordulva magából ,illetve veszélyezteti a saját és más emberek testi éppségét!

2011. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Súlyos deprimáltat is bevisznek, és olyanoknál használ az elektrosokk, ami sokkal veszélytelenebb mint a gyógyszerek.
2011. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, én is így tudom. De sajnos nincs abban az állapotban, hogy belássa, hogy beteg, de ugyanakkor ott sem tart, hogy "ártalmas" lenne magára vagy másra. 24 éves lányról van szó.


Ha valakinek van bármilyen hasonló tapasztalata, szívesen olvasnám. Köszi.

2011. jan. 22. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
úRISTEN,használnak még elektrosokkot?
2011. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen... de úgy tudom, hogy azt már csak akkor használják, ha nagyon nincs más megoldás.
2011. jan. 22. 16:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Használnak, altatásban. A gyógyszerek veszélyesebbek. Súlyos deprimáltaknál.
2011. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elektrosokk egy kínzási módszerként lett kitalálva. Most altatásban használják, elég ritkán, de sokkal jobb nem lesz tőle senki, csak le lesz tompítva. Ezért tűnik úgy, hogy minden oké... :(
2011. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elektrosokk jobb? Azta. Nem semmi. Nézzetek utána miket okoz. Vegetálnak tőle
febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!