Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki volt már MRI-n: ha korona...

Aki volt már MRI-n: ha korona van a fogaimon (fém a belseje tudtommal), meg tudják csinálni?

Figyelt kérdés
Járt már valaki hasonló helyetben MRI-n? Alhasira lesz szükség.
2013. máj. 22. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Legutóbb a lányomnak a hasi MRI-nél már a fülbevalót se kellett kivenni. Mindenesetre szólj az orvosnak vizsgálat előtt!
2013. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasinál nem baj szerintem, nekem koponyát néztek mondjuk.
2013. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Kicsit izgulok, még sosem voltam MRI-n, sem CT-n, fogalmam sincs, hogy zajlik, mennyi ideig tart, milyen érzés lesz ott feküdni... stb. Le kell vetkőzni?
2013. máj. 22. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Övet, fülbevalót, aprópénzt kint kellett hagynom az öltözőben. Egyébként annyi, hogy fekszel és pusztulat hangosan sípol-dudál. Totál csengett a fülem fél napot utána. Ha kapsz kontrasztanyagot, akkor maradj nyugton ott a váróban fél órát minimum. A gadolíniumtól én nagyon szédültem.
2013. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A CT 1-2 perc, az MR pedig vizsgált területenként kb. 20 perc.
2013. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint rákbeteg voltam jópár CT-n (is) és nem 1-2 perc, hanem 15-25 perc...
2013. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a rákbeteg lányomat hordtam CT-re. A Heim Pálban a 8 sugaras CT pillanatok alatt kész volt a hasi felvételekkel. Persze az előkészületek tényleg tovább tartottak, de akkor írhattam volna órákat is, mert a kontrasztanyaghoz a branült a Tűzoltó utcában kellet beszúratnunk...
2013. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor máshogy kérdezem: szerinted az egész ország oda jár CT-re ahová te, hogy 1 perc legyen?
2013. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!