Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lemondtam a TB-met, mert...

Lemondtam a TB-met, mert Angliaban onkenteskedek! Itt ingyen orvosi ellatast kapok, de nyaron miszaj Magyarorszagon orvoshoz mennem SZTKba. Mi a teendom? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
Otthon szeretnék szemészetre menni, ami SZTK (évek óta oda járok, megbízom bennük), és onnan szoktam kontaktelncsét rendelni, amit most is kene Vajon megbüntetnek/kell valamit fizetnem? Mert végülis a TB-m le van mondva. a lencse rendelérért amúgy is fizetnem kellene, a vizsgálat lenne ingyen. Nagyon muszáj elmennem, de nem tudom, mi a teendő! Itt Angliaban egyebkent az onlentesek kapnak ingyen ellatast es gypgyszert, de ez nem felel meg biztositasnak.

2013. máj. 23. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahol fizetned kell járulékot, ha kint nem fizetsz, akkor itthon kell fizetned a 6660-at. Különben itthon nem jár ellátás.
2013. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs TB-d,nem vagy biztosított,tehát a vizsgálatért fizetned kell.Hogy mennyit,azt ott tudják megmondani.
2013. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Kérjél EHIC kártyát!

Nekem 1 hét alatt ki is küldték!

[link]

2013. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ezt a form-ot majd megnezem, csak lehet hogy az baj, hogy nekem egy bizonyos HC2 papiron van, mivel ahogy emlitettem, igazabol nem kapok fizetest, csak ugymond zsebpenzt es ezert tamogat NHS, mint onkentest, akinek nincs keresete.

Szoval en itt nem fizetek semmit, nincsen Nationa Insurance szamom sem

2013. máj. 23. 23:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen egy szemészeti vizsgálat olcsóbb, mint ha egy hónapra befizetnéd a TB-t.
2013. máj. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Itt azt hiszem, hogy 5.000 HUF, amit kernek, csak nem alarok belole bajt, nehogy azt mondjak, hogy nem latnak el, meg igazabol kontaktlencset is kedvezmenyesen adtak, mivel elvileg ez SZTK.

Nem szeretnem, hogy odamegyek, es ha elmondom nekik, hogy a TB-m le van mondva, akkor szepen elkuldenek... Egyebkent azt latjak a rendszerukben, hogy inaktiv a TB-je valakinek?

2013. máj. 24. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, látják, de attól még ellátnak, csak utólag megkapod a csekket az eddig elmaradt 6600 forintokról. Tényleg egyszerűbb lenne egy magánrendelésre menned.
2013. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!