Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egész átverés? (részletek...

Az egész átverés? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Ma voltam belgógyásznál. Már több mint egy éve küzdök visszatérő hüvelygombával és aphtaval(szájpenész). A nőgyógyász azt mondta diétázzak ( no cukor liszt élesztő stb) mert hogy ezt a candida nevű gomba okozza. Mondjuk meg sem vizsgált, na mindegy. Most a belgógyon azt mondta a doki hogy ez az elszaporodott candida meg diéta a világ egyik legnagyobb orvosi átverése, egy baromság! Akinek pedig tényleg candidiazisa van az az intenzíven fekszik.Inkább valami immunrendszeri problémám lehet. Na most mi az igazság? (JA! A hüvelygombát nem nemi úton kapom úgyhogy ezeket a feltételezéseket kérem mellőzni.)
2009. okt. 6. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hüvelygombát nem is nemi úton szokták ált-ban, hanem strandon vagy nyilvános wc-ken...

Amit a belgyógyász mondott erről már énis sokszor hallottam. Az itteni nőgyógyásznak is az a véleménye,h csak vki kitalálta. Bnőm volt h szegényke diétázott,mert hú Candida, megvizsgálta más orvos, azóta nem diétázik és nincs semmi baja...

2009. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

énis ilyeneket hallottam, hogy hasznos, és hogy nemhasznos.

de én a saját példámból indulok ki. nekem is volt párszor, sokszor egymás után. én nem diétáztam, mármint nemígy keményen, h no cukor, no szénhidrát. jobban odafigyeltem, az tény, és próbáltam a bélflórámat helyreállítani. mivel számomra egyértelmű volt h vmi nincs rendben ottsem, mivel gyakran puffadtam. elkezdtem normaflore-t szedni, minden este megettem egy gerezd fokhagymát, csak egy kicsit vettem vissza a cukrokból és szénhidrátokból. sok citromlevet ittam, mert gyakran volt savtúltengésem (mielőtt vki belémkötne h de a citrom is savas...jah, de odabent lúgos kémhatást eredményez). na kb 1 hónap múlva már éreztem a hatást, a puffadás megszűnt, és a hüvelygomba sem jelentkezett.

már nem szedem a normaflore-t, fokhagymákat sem zabálok, csak néha, mondjuk havi 2szer. citromlevet néha iszok, ha savtúltengésem van. (se a rennie, se az espumisan, se semmilyen savcsökkentő, és puffadáscsökkentő gyógyszer nemhazsnált soha)

a lactacyd intim lemosómat lecseréltem nivea-ra. ez fontos, mert nagyon sokkal találkoztam már akik a lactacyd mellett folyton hüvelygombát kaptak. mert annak egésze más a PH értéke mint a hüvelynek. így nemis igazán értem h miért mondjk h egyezik, pedig baromira nem....

2009. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak azért írtam ezt a "nemi gombát" mert mindenki ezzel jött először :) De strandon már 6 éve nem voltam és a nyilvános klotyókat is kerülöm. :)
2009. okt. 6. 14:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a Lactacidról nem gondoltam volna, a nőgyógyász is azt mondta az jó! Egyébként felháborít hogy az egészségből üzletet csinálnak és elhitetik hogy betegek vagyunk!!!!
2009. okt. 6. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Ideális esetben a hüvely pH értéke 3,6 - 4,5 között van.

a lactacydé 5.2. nivea-é 4.2

én tényleg ajánlom mindenkinek, h akinek sűrűn van gombája, vagy sok a folyása, az először kezdje azzal h lecseréli a lactacydját egy másik lemosóra.

2009. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az aphta és a szájpenész nem azonos betegség.
2009. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az aphtát nem candida gomba okozza, ez egy sajátos immun-rendszeri 'betegség', vagy örökletes, de stressztől is kijöhet.
2009. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jah tuti stressz, az immunrendszerrel semmi bajom megnézték Hál'Istennek semmi gáz.
2009. nov. 1. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!