Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosomtól holnp kérek...

Háziorvosomtól holnp kérek beutalót vérvételre,23 éves leszek és baba koromat leszámítva még nem voltam vérvételen, hogy mondjam az orvosnak, hogy mindenre kiható vérvételt készítsen ha már megyek?

Figyelt kérdés
Egyébként nincs panaszom csak szeretném tudni, hogy minden rendben van-e. A közelembe nem tudom kitől megkérdezni. Köszi!!!

2013. jún. 12. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Olyan nincs, hogy "mindenre kiható vérvétel".

2. Indokolatlan vizsgálatokat nem fognak elvégezni, azért annyira nem áll jó az eü pénzzel.

3. A háziorvos egyébként sem adhat mindenre beutalót.

2013. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudok elmenni vérvételre még nincs bajom? És ha azt mondom, hogy mostanában nem érzem jól magam?
2013. jún. 12. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Évente egyszer illene vérképet csináltatni a háziorvosnak. Én mondanám neki, hogy csináltasson egy általános vérképet, mivel nincs semmi információ pl. cukor stb..
2013. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A francokat. Mivel fizetjük az a hülye tb-t, nehogy már ne kérjél beutalót. Valamit kamuzzál be, hogy fáradékony vagy mostanában, vagy hullik a hajad, ilyesmi. Akkor tuti adnak. Ad egy sima rutinra, vizeletre beutalót, mert végül is ezek a tünetek vashiányra utalnak. Max nincs semmi gáz, ennyi. Én is úgy gondolom, hogy ha nem is érzed magad rosszul, évente egyszer érdemes elmenni.
2013. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán kérhetsz beutalót arra hivatkozva, hogy kiskorod óta nem néztek labort neked. Ott van pl. a cukorszint, amit érdemes tudni, hogy rendben van-e.

Egyszerűen csak megmondod neki ahogy itt leírtad. Megmondod, hogy kiskorod óta nem volt labor nézve, így szeretnéd ha csináltatna neked egy nagylabort. Szeretnéd, ha megnézetne mindent, amit csak lehet. Ennyi.

2013. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ezt szeretném, hogy évente egy vérvételre elmenni. Vért is szeretnék majd adni, de az már nem ide tartozik...
2013. jún. 12. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Egy sima rutin laborra természetesen kérhetsz beutalót. De ebben cukor, májfunkció, vesefunkció, koleszterin meg vérkép van.

Olyan, hogy "mindenre kiterjedő vizsgálat" nincsen. Ugyanis vérből vagy 5000 féle dolgot meg lehetne nézni, de nyilván nem néznek meg minden szart, ha nem indokolt.

De egy sima rutin vérképet évente egyszer simán finanszíroz a TB...

2013. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!