Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha van beutalóm laborba...

Ha van beutalóm laborba (vérvételre) miért kell időpontot kérni?!

Figyelt kérdés
Ma kértem és csak 2 hét múlvára kaptam. Már nagyon régen voltam vérvételen, de akkor úgy emlékszem mehettem egyből nem kellett időpontot kérni.. ez most hogy van?
2013. jún. 14. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak nem Veresegyházára?
2013. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tegnap voltam vérvételen (BP) és nem kellett időpontot kérni .
2013. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Mert egy gabona és tejevő társadalomban élsz. Következésképp a lakosság nagy része beteg. Következésképp orvoshoz járnak. Hát jelenleg még nincs annyi orvos hogy minden emberre jusson egy, így sorba kell állni. Szerencse amikor nem, de alapvetően ki kell várni míg sorra kerül az ember, mert a sok krónikus beteg folyton terheli a rendszert. Állandó jelleggel.
2013. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért, hogy még aznap sorra kerüljél, megvan az x létszám, amennyi betegtől egy nap levehetik a vért.
2013. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, mondjuk amikor több évvel ezelőtt voltam akkor nem volt ez az időpontos rendszer. Beutaló megvolt mehettünk amikor akartunk. Nem Veresegyháza, Fejér megyei vagyok.
2013. jún. 14. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Régen úgy volt, aztán volt olyan, hogy valakire nem került sor.
2013. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert egyre inkább elterjed, minden szakrendelőben más a szokás, van ahol opcionális, van ahol kötelező, van ahol még nincs.

Egyébként érdemes részletesen rákérdezni, mert a XVII. kerületi szakrendelő laborjában például alapesetben kell időpont, de vannak kivételek. Ilyen kivétel például, ha a szakrendelőhöz tartozó orvos adta a beutalót, vagy ha SOS kell.

A hivatalos indoklás az, hogy korlátozva van az elszámolható vizsgálatok száma, ezért gond lenne, ha számolatlanul jönnének a "külsős" betegek.

Itt ezzel együtt nincs gond, mert egy héten belül lehet időpontot kapni. Vagy lehet menni a Medical Centerbe.

2013. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!