Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetnem kell vagy sem? Többi...

Fizetnem kell vagy sem? Többi lent

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és nem tudom, hogy van-e még jogviszonyom iskolával, mert fél év óta nem járok be, mert dolgoznom kell, viszont most elég sürgősen orvosi ellátásra lenne szükségem. Arra vagyok kíváncsi, hogy ilyenkor fizeti-e a tb, vagy nekem kell fizetnem.

2013. jún. 14. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Még fizetik, szóval bemehetsz a dokihoz

Nekem suli elvégzése után fél évig élt a tb-m és nem volt munkahelyem

21/F

2013. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 klopusz ***** válasza:

Ha nincsen tanulói jogviszonyod (márpedig valószínűleg fél év után nincs), akkor alapesetben nem vagy biztosított. Ha olyan munkahelyed van, ahol rendesen bejelentettek, akkor semmi gond, viszont ha nem, akkor nem vagy jogosult orvosi ellátásra. Mondjuk egy próbát megér, mert például a sógornőm három évig járt úgy dokikhoz, hogy nem fizetett TB-t... Ha kiderül, hogy valóban nem vagy biztosított, csak pénzért látnak el, kivéve az elsősegélyt.

Egyébként ezt a NAV-nál (volt APEH) kell intézni és havonta 6.660.- Ft-ba kerül. Viszont az is lehet, hogy utólagosan kérni fogják a nem biztosított idődre járó pénzt.

2013. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld pacsik
2013. jún. 14. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!