Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy lágyéksérv műtét (egyoldal...

Egy lágyéksérv műtét (egyoldali) után mennyi ágyban fekvéssel kell számolni?

Figyelt kérdés
Mert az biztos: a műtét után másnap a kórházból már távozhatok. És utána nyilván tartózkodnom kell az erőkifejtéstől sportolástól. Ok. De a műtét után meddig kell effektíve ágyban feküdni?
2013. júl. 8. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő. Engem kedden műtöttek, szerdán küldtek haza. Szerdát egész nap ágyban töltöttem (kivétel amikor pisilni kimentem az elég fájdalmas volt, meg a pisilés is mert a kórházban megkatétereztek...). Csütörtökön már éjjel felültem az ágy szélére mert elnyomtam magam mindenhol és úgy 1 óra üldögélés után aludtam vissza hajnalig. De nappal már sokat ültem, kevesebbet feküdtem ágyban.

Ma már átaludtam az éjszakát 23-5-ig, azóta mióta felkeltem hol fekszem hol üldögélek, de olyan fele-fele.


Szerintem attól függ kinek hogy gyógyul és milyen fájdalmai vannak.


Kérdezz bátran, szívesen segítek bármiben ezügyben.

2013. júl. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

KÖszönöm.

Az a kérdés, hogy: mondjuk holnap műtenek. Mikor mehetek vissza dolgozni? A munkahelyemen nem csak ücsörögni kell, azt is kell, de járkálni is. Szellemi munka, nem fizikai, de azért nem egy számítógép előtt kell ülni napi 8 órát.

Szóval:hány nap reálisan a műtét után a munka? Kb?



Kérdezz bátran, szívesen segítek bármiben ezügyben.

2013. júl. 12. 09:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Na látod ezt még én sem tudom, mert még nincs 3 napja, hogy műtöttek :)

Nekem 18.-án lesz a varratkiszedés a műtét után 9 nappal. Utána én még minimum egy hetet gondolok, mert bár kicsik a fájdalmaim de meggörnyedve a sebet fogva csoszogva tudok járni. Jó nyilván ez javulni fog, de szerintem 2 hét a minimum, és úgy, hogy semmilyen emeléssel járó munka nem végezhető.


Ismerősömnek hereműtétje volt az hasonló abból a szempontból hogy majdnem ugyanott vágták, csak 5 centit és nem 20-at.... Neki 3 hét volt, igaz begennyesedett a seb, így meg kellett neki nyitni és lecsapolni.

2013. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát akkor vehetem úgy hogy munkanélküli vagyok.

mert ha csak 2 hetet számolok (ne is számoljunk 3 vagy több hetet) akkor is biztosra vehető hogy kirúgnak. nálunk nem két hetet, pár napot se lehet hiányozni. hiába van(lesz ) orvosi papír.



de szerintem 2 hét a minimum

2013. júl. 12. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Uhh, ez most szívenütött, milyen munkahelyed van? Tudom egyik melóhelyről sem jó hiányozni, engem is egy valag munka vár majd vissza de azért hogy kirúgjanak egy sérvműtét miatt, jézus :((((( Azért egy műtét nem olyan amiből 1-2 nap alatt teljesen felépül az ember.
2013. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

akkor kapaszkodj. azt gondolod valami szemét kft vagy multi a munkahelyem?

dehogy. alapítványi iskolában vagyok. nem tanár.

az hogy sérv vagy nem sérv az mindegy. a főnökséget anyi érdekli hogy nem vagyok ott.

volt olyan munkatársam akinek szemműtétje volt, és pár nappal a műtét után már keresték hogy hol van, mondván "ne fetrengjen otthon, ne szimuláljon, jöjjön" majd odanyomtak neki egy halom gépelnivalót a számítógépre. az hogy most műtötték a szemét és minden írás olvasás, pláne képernyőn történő írás olvasás tilos volt neki-kit érdekel. csinálja.

egy másik munkatársam cukros volt és rosszul lett. órája lett volna. ő nem ment be, lepihent. rátépték az ajtót és közölték: óra van nyomás órára. elhangzott az igazgató szájából: az se érdekel ha megdöglik, de munka van.

2013. júl. 12. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez azért szégyen :((


Figyelj, én azt mondom, a műtétet ne halogasd semmiképp, mert ha kizáródik (amihez elég egyetlen rossz mozdulat) az már életveszélyes állapot.


Amikor műtöttek, a kórház éjjel ügyeletes volt. Jött be a műtős férfi, és mondta: ma már megmentettünk egy életet. Szobatársam kérdezte: baleset? Ja nem, lágyéksérv. kizáródott. Tegnap érezte, elment az ügyeletre, hazaküldték. Aznap estig bírta. Műtötték is azonnal.


A végét már inkább felém fordulva mondta, alig 6-7 órával korábban ő tolt be a műtőbe az akkor még meglévő lágyéksérvemmel... :)

2013. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

mondjam az iskola nevét is? nem mondom.

de magát "egyházi szellemiségűnek" mondja (hazudja).

mondjuk az igazgató valóban olyan mint a katolikus papok: alkoholista pénzéhes és pedofil.

minden stimmel.

2013. júl. 12. 17:50
 9/9 anonim válasza:

Ilyen munkáltatót be kell azonnal perelni.

Igaz hogy több éves buli lesz, de nem szabad engedni a terrornak. MT szabályozza ezt azért.

2023. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!