Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szednek nyugtatót,...

Akik szednek nyugtatót, példáúl: Xanaxot, Rivotrilt. Tehát nagyobb potenciálú Benzodiazepint, tapasztaltak-e tőle valamilyen viselkedési zavart?

Figyelt kérdés
2x2 2 MG Alprazolamot vagyis Frontin-t szedek de van mikor az előírt dózist túllépem, olykor szoktam több hülyeséget is csináli..

2013. ápr. 26. 00:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem mennyit szedett, de öcsémnek többször kiesett a cigi a kezéből, egyszer hagyta hogy a kádból kifolyjon a víz és elöntse az egész lakást :( Abba is hagyta.
2013. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én ilyesmire gondolok..
2013. ápr. 26. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miután írtad, hogy magad is tapasztalsz viselkedésbeli változást nagyobb dózis bevétele által, elsőre kissé értelmetlennek találom a kérdést magát. :)


Persze felteszem azért érdeklődtél, hogy vajon másoknál is előforduló eset-e avagy csak nálad jelentkező "mellékhatásról" van szó.


És hogy valamelyest választ is tartalmazzon a szösszenetem:

Igen, ezek teljesen "normális"/várható mellékhatások az ajánlott dózis túllépése esetén, sőt mi több, ellenkező esetben is előfordulhat.


Minden esetre, amennyiben orvosi utasításra szeded ezeket, feltétlenül mielőbb konzultálj a kezelő orvosoddal ez ügyben.


( Ha pedig netán te vagy a saját pszichiátered :D mindenképp igyekezz egy olyan dózist fenntartani, ami nem okoz ilyen közvetlenül negatív mellékhatásokat + mihamarabb állj le róla :) )

2013. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy hülye helyettesítő doki emelte fel a dózist mert a kezelőm nem volt de igyekszem a 2 mg-ot nem túllépni mert függő lettem már és csökkenteni is próbálom. Mellesleg azt mondják a dohányzás is befolyásoló tényező lehet ebben. A dohyzás által felszabadított nikotin az agyban megnöveli a dopamin szintet..
2013. ápr. 26. 12:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Tegnap példáúl felgyújtottam a fenyőfát a temetőn a cigarettával..
2013. ápr. 26. 12:28
 6/12 anonim válasza:
100%
nekem olyan volt mintha be lennék rugva, és teljesen elvette a gátlásokat + dekoncentráltság
2013. ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján csak azt tudom javasolni, hogy (orvos ide vagy oda) azonnali hatállyal csökkentsd az adagod, még mielőtt bármi olyant nem okozol, ami esetleg súlyosabb következményeket vonhat maga után. Ezt követően persze egyeztess majd valaki valóban hozzáértő személlyel is, hogy beállítson egy problémamentes dózist a számodra :)
2013. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj a dokiddal, ha kétségeid vannak, meg ha tapasztalsz valamit!!!!!!

Én Frontint szedtem régebben, állandóan túladagoltam, na akkor érdekes dolgokat csináltam, mintha nem lettem volna magamnál, túlságosan sokat és őszintén beszéltem olyanoknak akiknek nagyon nem kellett volna. Mostanában Rivót szedtem, esténként fél mg-ot de egyszerűen rám tört a vágy, hogy egyszerre bevegyek sokat, így be is kapdostam negyvenet. Nem tudom, hogy ezt a "túladagolási-vágyat" a gyógyszer váltja-e ki, valamint viselkedési zavarnak lehet-e nevezni, szerintem igen... (Mert egyáltalán nem öngyilkossági kísérlet volt egyik sem!)

2013. ápr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Közel két évig szedtem Xanaxot.Mielőtt letettem,már teljesen felborult a bioritmusom,komoly alvászavart okozott,ennek következtében kialvatlan és ingerlékeny voltam,nehezen koncentráltam bármire is,és csak erősödött a szorongásom és a depresszióm.Állandó belső remegés volt rajtam.Hosszú távon ezek a szerek épp az ellenkezőjét érhetik el annak,amire hivatottak lennének:felerősíthetik a tüneteket,amire az elején felírták őket.A magasabb dózisok hatására a mozgáskoordinációs zavarok mindennaposak voltak,hasonló hatást produkált a részegséghez.És persze pszichés és fizikai függőséghez vezetett.Szerencsére még időben kapcsoltam,és önszántamból fokozatosan letettem.A megvonás nagyon rossz volt, de kellő akaraterővel kibírható.Azóta nem nyúltam hozzá,és nem is akarok többé.
2013. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Azt azrt megkérdezném az előző negatívan nyilatkozó hozzászólóktól, hogy a gyógyszer szedése mellett egyéb tevékenységgel hozzá járultak-e a javulásukhoz?

Értem ez alatt a sportolás bármely formáját, akár sétát, pszichoterápiát, jógát, mediációt.


Tudni illik ugyanis, hogy egyéb erőfeszítés nélkül legjobb esetben is csak tünetet kezelnek ezek a szerek, rosszabb esetben pedig az általatok leírt hatásokat képesek produkálni.

2013. máj. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!