Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka, hogy 2 mg...

Mi lehet az oka, hogy 2 mg Rivotrilnak is nagyjából annyi hatása van rám, mint jóval kevesebb Frontinak/Xanaxnak?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy általánosságban beveszek napi 1*0,5/1 vagy 2*0,5 mg Frontin-t. (Ez néha elmegy 1,5 mg-ig)


Volt már "szerencsém" e felett is bevételezni, de akkor már előtört a kellemetlen mellékhatása egyfajta nehezebben kontrollálható szedáltságba (értsd: sikerült elaludni félig-meddig akaratlanul)



Azonban a kérdés igazán csak most kezdődik:

(Leszögezném, hogy a kiokítás és hasonlókra(miért, nem kéne, stb.) nem vagyok kíváncsi, figyelmen kívül fogom őket hagyni. Nem erre irányul a köv. kérdés.)


Akadt már, hogy "miért ne" alapon (pontosabban igazából az érdekelt, hogy miben különbözik személyemmel szemben a hatásmechanizmusa, vannak-e esetleges mellékhatásai. Itt leszögezném, hogy a Fontin/Xanax esetén ilyet nem tapasztaltam a normális dózis esetén.) bevettem kezdésként egy 1 mg-s Rivót. Konkrétan az ég világon semmi nem mutatkozott egy kisebb nyugodtságon kívül. Ez még nem volt akkora meglepi. Egye fene, ne felezzünk, 2 mg. A furcsa rész itt kezdődik igazán. Ez az adag is kb annyit ért mintha egy szőlőcukrot vettem volna be :D

Tovább nem emeltem még a dózist, mert nem szeretném magam esetleges veszélybe sodorni, minden esetre nem tudom hová tenni a fent leírt jelenséget, amit a szervezetem produkált, avagy nem produkált.


Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet az oka, hogy míg a Xanax-al megvannak a kívánt hatások napi 1-2 mg-al, míg a Rivó nagyobb dózissal is halottnak a csók-effekt?? xDD



A választ köszi előre is!

(Utoljára jegyzem meg, bár feleszem elkerülhetetlen: nem érdekelnek a a nem a kérdésre vonatkozó konkrét választ megfogalmazó hozzászólások + nem, nem akarok öngyilkos lenni, sry :D)



2013. máj. 11. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdekes jelenség, mert a clonazepam elvileg potensebb szer. Viszont a felszívódása jóval elnyújtottabb, mint az alprazolamé. Lehet, hogy itt van a kutya elásva, hogy a Xanax gyorsabban szívódik fel, hirtelen jelentkezik a hatása, így szubjektíve erősebbnek érzed.
2013. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sztem a dilidoki feladata valamilyen ismérv alapján eldönteni, kinek milyen antidepresszáns, és ahhoz milyen nyugtató kell. Én Zoloftot kaptam, frontinnal. Hatástalannak éreztem, és folyamatosan rosszul éreztem maganmat. A normális fennléthez egyre gyakrabban kaptam be a nyugtatóból. Végül kórházba kerültem, ahol elvették a frontinomat, és adtak helyette rivotrilt. Már az első éjjel remekül aludtam, és többé nem is volt pánikrohamom. Mág két hét bennfekvés alatt kivizsgáltak, megreparáltak, és gyógyultként kiengedtek. Azóta tudom, hogy nem mindegy, mit veszel be, még a nyugtatóból sem. Mellesleg nem is értem a te kisérletezésedet, de hát ez a te dolgod...
2013. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Frontin -ban és a Xanax -ban is Alprazolam van. Tehát a hatóanyag ugyanaz. Rivotil ban klonazepám van. Mindegyik a benzodiazepin gyógyszerek közé tartozik, függőséget okoz, amúgy ha a Xanax hat sztem szokj le a Rivotilról. És ha tetszik ha nem, pszichiáter nélkül nem érdemes magad gyógyszerezni.


Nálam amúgy még 0.25 Xanax is hatásos nem tudom milyen bajod lehet hogy 2mg -ot szedsz, de az nagyon durva dózis.

2013. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 benzo23 válasza:
Láttam már olyat is aki 2mg-os felezett rivotól aludt reggeltől estig..Embere válogatja..Volt olyan időszakom amikor a félmaroknyi is szúnyogcsípés volt!
2013. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
írok valamit probáld ki! :) Gyógyszertárba árulnak Béres B6 vitamint 30 Db-os és 411 ft!! Ebből napi 3X1 szemet szedj 2 DL vízzel! Mellé napi 350-300 mg Magnézium , Meg még mondjuk Meg napi 2000 mg Omega 3!
2013. máj. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
05-23 00:14: Ment a zöld kéz a tanácsért, halottam már a leírt kombóról sok jót. Azonban először meg kell szabadulnom hozzá a szintetikus társaktól :D
2013. jún. 2. 11:12
 7/8 anonim válasza:
Velem ugyan ez a helyzet, 2mg, semmi max 1-2 óra félálom. A doki is csodálkozott, hogy 2mg rivotól milyen épen megyek be. Amúgy is hamar hozzá szokik mindenhez a szervezetem, de ettől csak még inkább nem tudtam aludni, mert a másik két gyógyszer amit szedek alvászavart okoz, viszont ezt szorongásgátlónak írta fel, de ennyitől még a beamfetaminozott emberek is kidőlnek. A furcsa, hogy amfetamin hatására, kapcsol ki az agyam, nyugtat le és nyálcsorgatásig alszom. Én se értem remélem az orvos rájön, lehet neked is túl toleráns a szervezeted és pár nap alatt, hozzászokik mindenhez.
2015. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Omájgád. 7/7. Ha az orvosod ennyiből nem vágta le, akkor semmit sem ért.


Egyértelműen ADHD-s vagy. Az agyad alapból pörög, bizonyos nyugtatók és minden élékítő szer fordítva hatnak rád, nem úgy, mint egy átlagos agyú emberre.


Az hülyén hangzik, de az amfetamin pl. gyógyszer erre az állapotra, az alapból pörgő agyad normalizálódik tőle, ezért miközben mindenki pörög, te megnyugszol tőle és végre fókuszálsz annyira, hogy matek érettségi is menne a party közepén (bezzeg amikor ott voltál az érettségin, a szokásos alapjáratú party ment a fejedben).

Neked ez a szer a normális, nyugodt emberi agy élményét adja, ha véletlenül tiszta állapotában sikerült beszerezni (ritka). Svájcban, USA-ban ezt adják gyógyszeres terápiaként, itthon más, hasonló hatóanyagú gyógyszerek vannak.

Szigorú, alapos diagnosztika szükséges hozzá, és komolyan ellenőrzött a kiadása, de fontos, hogy ne partydrog kutyulékot szedjen az ADHD-s.

Normál agyra is néha kiszámíthatatlan hatású egy party drog keverék, az ADHS-s agy végképp kiszámíthatatlanul reagál, ha valami "gyártó" úgy dönt, megbolondítja az amfetamint.

Ne kockáztassatok ilyesmit.

Diagnózis, utána patika. Orvosi kontroll.


Szintén megnyugtat, relaxál a kávé.

Ha ezt elmondod egy képzett pszichiáternek, tudnia kell, hogy mi újság van a neurológiádban.


A betiltott szcientológia egyház "drogmentes" oldalait messze kerüljétek el! Ha gyógyszeres terápia kell, akkor az kell. Ne pofázzanak bele más életébe, nem tudják, hogy milyen, amikor rázod a lábfejed, térded, ha nincs épp semmi érdekes, vagy képtelen vagy odafigyelni egy űrlap kitöltésénél, és minden erődet össze kell szedni egy egyszerű, de unalmas feladathoz, ami másnak gyerekjáték. Mindezt mondjuk magasan átlag feletti IQ-val, amivel másoknak bonyolultnak tűnű feladatokat abbahagyhatatlanul órákig oldasz meg, mert az viszont izgalmas.


És a kérdezőnél is esélyes ugyanez.

A Xanax (Frontin) hat az ADHD-s agyra, ahogyan kell neki, mert más módon (igazából szorongásoldó, nem nyugtató) fejti ki a hatását, míg a hagyományos nyugtatók az ADHD-s agyra inkább kicsit fordítva hatnak: enyhén élénkítenek, vagy zéró hatás.

2023. febr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!