Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tartósan beteg kislányomnak...

Tartósan beteg kislányomnak hogyan tudnám elintézni a közgyógy kártyát?

Figyelt kérdés
miket kell leadnom az önkormányzathoz?
2009. okt. 19. 10:17
 1/4 anonim válasza:

Először is ki kell tölteni egy formanyomtatványt, ezt, ha jól tudom, a netről le lehet tölteni.


A háziorvoshoz is el kell menni, aki kiállít egy igazolást, hogy milyen gyógyszerekre adják ki a kártyát, ez alapján állapítják majd meg, hogy a kártyán mennyi lesz a havi pénzkeret, amit fel lehet használni. Ezt csatolni kell a formanyomtatványhoz. Ezek biztos kellenek, szerintem az orvos, biztos tudja a további részleteket.

2009. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszy...el is kezdtem ezeket...és itt van nálam az igénylő nyomatavány amit a kislány nevére kell kitőlteni abban olyan baromságok állnak h vagyoni nyilatkozat??stb...szoval nemigazán 4 éves gyerekre nézve na mindegy...:S az önkormányzatnál adták ..és nam igazán vágta az ügyintézö hölgy h hogyanis kell ezt...na mindegy...eddig is zsebből fizettem lehet h ,marad igy...
2009. okt. 19. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én gyerkőcöm is tartós beteg, sajnos van gyakorlatunk. Az Önkorm. szociális osztálya is tud adni ilyen nyomtatványt és a kitöltésben is segítenek.

Egyébként, az az orvos, aki a konkrét betegséggel kezeli, kiállítja a tartós beteg igazolást és a gyógyszerigényt. Ezt el kell vinni a háziorvoshoz, ő gyakorlatilag átmásolja a gyógyszerigényt egy másik űrlapra és azzal mehetsz az önkorm.ba közgyógyigazolványt igényelni. A nyomtatványon van egy pont, ahol az a kérdés, hogy milyen indokkal kérsz közgyógyigazolványt, itt a tartós betegséget kell bejelölni. A vagyoni helyzetről nyilatkozni illetve bérigazolásokat CSAK annak kell benyújtani, aki a vagyoni helyzetére tekintettel kéri a közgyógyellátást!Tehát neked nem kell! Ezeket a pontokat üresen hagyod és kész.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2009. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszy a válaszodat(utolsónak)..eljutottam idáig...megvannak ezek a papirok..mindkét orvostól..mi most kapnánk elöször amugy emelt családit....mostantól lettünk rá jogosultak..és az önkormányzatnál azt mondták hozzak rőla igazolást!mert nekik a tartosan beteg igazolás nem elég...szóval gondolom még megkéne várnom h levelet kapjak a MÁK tol h emeltet fogunk kapni...ugye???és utánna ezekkel együtt nyomtaványal stb..leadni..amugy nálunk az önkormányzatnál nagyon nem segitőkészek..pfff utálok oda menni:S
2009. okt. 20. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!