Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrés és az Egészségügy...

A tüdőszűrés és az Egészségügyi kiskönyv mennyibe kerül? Hogyan kell ezeket elintézni és kinél (háziorvos, kórház)?

Figyelt kérdés
Miskolcon,diákmunkához kéne,18 éves vagyok és tanuló.

2013. júl. 17. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez engem is érdekel, tökre mintha én írtam volna a kérdést xD és én is 18F/Miskolc
2013. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyomtatvány boltban megveszed a kis könyvet, ha elmúltál 18 éves nem kell beutaló, elmész a tüdőszűrő állomásra. Vigyél magaddal pénzt, mert fizetős, mindenhol más összeg.

Aztán jön a munkaügyis orvos , aki érvényesíti a kiskönyvet , ha negatív a szűrés eredménye. Háziorvosnak nem feladata, még ha iskolás vagy akkor sem az eü. könyv kiállítása.

Ahova figzok menni dolgozni annak a cégnek az orvosához kell menni, akivel ők szerződésben vannak.

2013. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
fogtok menni, bocs elírtam
2013. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na akkor nem csak én nem tudok erről sok mindent:D

Azt is olvastam hogy ha háziorvostól kérek beutalót tüdőszűréshez diákmunkára hivatkozva akkor ingyenes,akkor ez nem igaz?

2013. júl. 17. 22:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy iskolaorvostól kapott beutalóval szakmai gyakorlatra (szakács, cukrász ) ilyesmi szakmákat középsuliban tanulóknak ingyenes, egyébként a diáknak is fizetős.
2013. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

18 év alatt nappali tagozatos tanulónak, ha a szakmai gyakorlatát tölti ingyenes a beutalóval, valamint az egészségügyi kiskönyv kiállítása az orvosi vizsgálattal együtt is ingyenes évközben az iskolaorvosnál.

Ha dolgozni megy , amiért fizetést kap, tehát nem az iskola által előírt kötelező szakmai gyakorlatot végzi, akkor az már munkaügyis orvosra tartozik, ahhoz kell menni akivel a cég szerződésben van, amelyik felveszi nyárimunkára.

2013. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én most érettségiztem és nekem nem adtak iskolalátogatási papírt mivel csak aug. közepétől járok suliba majd szakmára, azt mondták addig nem kaphatok olyan papírt. :( van 1 üzemorvosa minden diákszövetkezetnek oda kell majd elvinned a tüdőszűrési papírt meg majd megvizsgál, hogy élsz e xD első kommentelő voltam
2013. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

oké:D köszönöm a válaszokat!

Most voltam szűrésen 1700 forint volt Miskolcon és elvileg múlt hét szerdától lett fizetős,elég nagy lehúzás..

2013. júl. 18. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd írd meg le lécci melyik diákmelós irodába mentél és hogy kaptál e munkát köszi :D (1. kom )
2013. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!