Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent az altatóorvosi...

Mit jelent az altatóorvosi vizsgálat konzultáció pontosan?

Figyelt kérdés
Műtétem lesz. Minden műtét előtti vizsgálat (labor EKG stb) megvolt, egyet kivéve: altatóorvosi konzultáció. De ez mit jelent pontosan? Milyen műszeres vagy nem műszeres vizsgálatot?
2013. júl. 19. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Semmi műszeres. Egy kb. 2-3 oldalas ívről kérdéseketfog feltenni korábbi betegségeidről, milyen gyógyszereket szedsz, milyen műtéteid voltak, stb. stb. Ezekre szükség van, mert az altatás nem veszélytelen dolog, az esetleges újraélesztéshez vagy újraébresztéshez szükség van minden tudott adatra. Ne ijedj meg, nekem is volt ilyen, sőt a 3 éves kislányomnak is, ezt mindenkivel kötelező rutin megcsinálni, de ez a lényege.
2013. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálam csak annyi volt, hogy kérte a leleteket, meg kérdezte, hogy milyen betegségem van, amire figyelni kell.
2013. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

már csak az a kérdés: maga az altatás hogyan zajlik? egy kisebb időben rövidebb laparoszkópos műtétem lesz (úgy tudom az se mindegy mennyi időre kell altatni)

tehát: mit jelent az altatás folyamata maga? az a része érdekel, amíg tudatomnál vagyok nyilván.

2013. júl. 19. 09:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi komoly. Kapsz egy szurit a karodba a műtőben, és addig beszélgetnek Veled.. pár mondat, és utána már alszol is. A műtét végén pedig felébredsz vagy felébresztenek :)
2013. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a neten olvastam és az egyik ember arról számolt be hogy vmi csövet dugtak le a torkán amiből vmi gáz áramlott-és így folyt az altatás.
2013. júl. 19. 09:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Van gázos meg vénás altatás. Nem tudom mitől függ melyiket alkalmazzák. Nekem vénás volt, bekötik, beszélnek hozzád, majd alszol, műtét után felébresztenek, hogy megtudják fel tudsz e ébredni.
2013. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

és az hogy zajlik?



Van gázos

2013. júl. 19. 09:37
 8/12 anonim ***** válasza:

A műtőben felraknak az ágyra, rád rakják az EKG elvezetéseket, vérnyomásmérőt stb.

Egy branülön keresztül kapod a gyógyszereket (fájdalomcsillapító, izomlazító, narkotikum), szád elé egy maszkot. Mondják, hogy álmosodni fogsz. Aztán elalszol, ennyi:D

Egyébként az iv. és inhalációs altatást együtt alkalmazzák általában. Az egyikkel kezdenek, a másikkal meg fenntartják.

Az intubálást természetesen már akkor csinálják, mikor alszol, szóval abból nem fogsz érezni semmit.

2013. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

branül: az mi? vmi tűszerű dolog?


intubálás: ez már ha jól értem akkor történik amikor alszom? nem még ébrenlétem alatt?


mi a helyzet a rossz fogazattal? olvastam hogy intubálás alatt történhet olyan hogy kitörik a rossz fog a cső miatt?

2013. júl. 19. 13:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Branül: a tű, amit beléd szúrnak, azon keresztül megy az infuziós cucc.

A csövet csak akkor nyomják le a torkodon, amikor alszol, és kiveszik, mielőtt felébredsz. Nekem 1 hétig fájt utána a torkom :S

2013. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!