Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Inhüvely-gyulladásom lett,...

Inhüvely-gyulladásom lett, mivel a munkahelyemen folyamatosan gépelek egérhasználattal. Ebben az esetben ez "munkahelyi betegség", "károsodás"? A munkáltatóval szemben van-e valami jogom, pl.100%-os táppént igényelni?

Figyelt kérdés
10 napig gipszsin rögzítést és teljes nyugalombahelyezést javasolt a traumatológus.
2009. okt. 21. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne tedd!!!Engem most rúgtak ki ezért!
2009. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
de attól még egyértelműen munkahelyi ártalom. hogy hogy reagálja a munkáltató...passz. te ismered
2009. nov. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen 100% táppénz. Ha állami, önkorm.-i cégnél dolgozol, egyértelműen megkapod.

Ha magánkézben van, akkor is lehet egyezkedni, pl a kötelező táppénzharmad (ezt a munkáltatód fizeti a táppénzed után sz államnak minden TP-ben töltött napra) "normál" TP főlé eső részét visszafizeted a munkáltatódnak. Nem éppen törvényes, de még így is több pénzt kapsz, és a munkahelyed is megmarad. A jogainkkal meg sajnos ebben az országban mehetünk a sóhivatalba.

2009. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem a munkáltatónak kötelessége megfelelő eszközt adni a munkavállalónak. az más kérdés, hogy a munkáltató pedig vitathatja, hogy te csak ott gépelsz, és azért alakul ki (pl. otthon napi 10 órát még csetelhetsz is munka után...).

mindazonáltal én a kollegámnak, akivel ugyanez történt, rendeltem egy spéci klaviatúrát. finoman kérheted a munkáltatódat ugyanerre...

2009. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!