Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás menete műtétnél...

Altatás menete műtétnél pontosan milyen?

Figyelt kérdés

Körülmetélés miatt kértem altatást helyi érzéstelenítés helyett. Hogy zajlik az altatás? Katétert minden esetben adnak ilyenkor? Mikor, ki előtt kell meztelenre vetkőzni? Utána mennyire leszek rosszul? Infúzióval csinálják, vagy hogyan?


Bocs, ha butaságnak tűnő dolgokat kérdezek, de 6 éves koromban altattak utoljára, de arra sem nagyon emlékszem.



2013. júl. 21. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:
először is a műtét előtt el kell menned vérvételre+EKG majd az altatóorvoshoz.mielőtt elvisznek a műtőbe le kell vetkőzni teljesen de szoktak adni egy köpenyt addig amíg a műtőbe nem érsz.hogy milyen altatási módszert alkalmaznak/altatógáz,infúzió/azt az altatóorvos dönti el.hogy utána mennyire leszel rosszul azt embere válogatja.engem négyszer altattak 3-szor vénásan 1.szer gázzal de ebből csak egyszer voltam rosszul ami abból állt hogy hányingerem volt és nagyon fáztam,egyébként műtét előtt már nem szabad enni-inni éppen ezért hogy ne hányjál,de előfordul az is.katétert akkor vezetnek be ha műtét után képtelen vagy kimenni wc-re de ott a kacsa is.
2013. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!