Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező a tetanusz oltás? És...

Kötelező a tetanusz oltás? És ha megtagadom? Valamit ha a doki seggbe akarja, akkor mondhatom azt, hogy már pedig vállba adja?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha kell, akkor kötelező. Ne akarj tetanuszt. Seggbe, vagy combba adhatják, vállba nem.
2013. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én már kaptam vállba, csak az a doki már nincs, aki most van, a sebész meg seggbe adja. De akkor én megtagadom. Ki se váltom. Vagy max beadom magamnak, de seggbe biztos nem... combba megint nem.
2013. júl. 25. 22:44
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja, beletenyereltem egy szegbe, szinte átment a kezemen. Nem volt rozsdás, de úgy is ad tetanuszt, minden kis szarra...
2013. júl. 25. 22:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha akarsz egy cuki károsodást, esetleg halált, akkor hajrá. Nem tudom mi bajod van egy kis szuritól? Abba nem fogsz belehalni.
2013. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Megvan, hogy egy tetanusz ismétlő oltás - tehát amit ilyen szögeknél és társaiknál adnak - mennyi ideig "elég". Azért nem adnak minden "szarra", kb. másfél-két évente szoktak, ezért kell emlékezni hogy mikor kaptál utoljára, akár fel is jegyezni az ilyen dolgokat.


És miért vagy ennyire ellene? Inkább a tetanusz, mint a tetanusz elleni oltás?

2013. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mert 3 éve egy szem (!) gyógyszert se vettem be. Se fájdalomcsillapító se semmit. Ha valami bajom van megiszok egy felest, vagy kettőt, esetleg egy pohár bort. És valahogy ezt nem akarom pont egy ilyennel megszakítani. Amúgy ha vállba beadja belemegyek, de seggbe/combba biztos nem. Olyan szerencsétlenül adja, egy hétig le se tudnák ülni. (ezt csak hallottam) A másik doki úgy beadta hogy meg se éreztem, csak egy szúrás volt. Meg megkérdezte hogy felkarba jó lesz, vagy máshova kérem.
2013. júl. 25. 22:58
 7/15 anonim ***** válasza:
A tetanusz oltás miatt sajog az ember válla, akár az orrodba is adhatja, akkor is sajogni fog... Inkább meghalsz, mint hogy kapj egy oltást?
2013. júl. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már mondtam, ha adja vállba akkor megyek, ha nem akkor nem, vagy kiváltom magamnak, esetleg elmegyek ismerős dokihoz, megkérem adja be. Ő gondolom gépbe is tudja vinni. Egy 60 éves faszinak nem akarom a seggemet mutogatni 1, meg szeretnék jövőhéten kényelmesen ülni 2.

Tehát mondhatom azt a dokinak, hogy már pedig én vállba kérem és adja be oda?

2013. júl. 25. 23:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Én a vállamba kértem, és a nővér adta be a baleseti ambulancián.
2013. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én automatikusan a vállamba kaptam, szerintem simán kérheted oda.
2013. júl. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!