Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező a tetanusz oltás? És...

Kötelező a tetanusz oltás? És ha megtagadom? Valamit ha a doki seggbe akarja, akkor mondhatom azt, hogy már pedig vállba adja?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 22:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem úgy adta be a nővér a fenekembe, hogy meg sem éreztem a szúrást, utána sem fájt nagyon, egy picit érzékeny volt 1-2 napig,m de borogattam és elmúlt hamar.
2013. júl. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tetanusz, nézd meg jól

[link]

Sokkal inkább az oltás, mint ez!

2013. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hidrogénperoxiddal fertőtlenítsd a sebet, és neogranormonnal kend be. Csak akkor menj tetanuszoltásért, ha pirosodni kezd. Én ecettel, vagy sóval fertőtlenítek, ha nincs hidrogén - utálom, ha szurkálnak. Egy párszor pedig már le akartak döfni, de nem egyeztem bele. Ha pedig muszáj, akkor meg az ember úgy beijed, hogy tök mindegy, hová adják. :)
2013. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

én kifejezetten szeretem ha szurkálnak :D (kivéve vérvétel, az halálom :D) de inkább kihagyom, mert életfelfogásom miatt nem mérgezem magam orvosi szerekkel. gyógyszert sem szedek, egy szemet se, igaz beteg se nagyon vagyok, olyankor meg -nem vicc!- egy-két feles. Baromi rosszul esik, de hat. Persze csak nagyapám jó házipálinkájából. Meg gyógynövények, amiket gyűjtögetek. De egy napnál tovább én nem nyomom az ágyat volmi influenzával. Ha láz, akkor kamillatea, hűtőfürdő, ahogy lemegy meg az egy feles. Ha visszajön akkor még egy feles. Ha aznapra ki is dőlök, másnap kutya bajom. Csak ez a szigorú szabályozás ne lenne, még biciklire is alig merek ülni másnap. (reggel 4 fele kelek pl ijen időbe, holnap ugyan nem, mert nincs kedvem, és aki megteheti :DDD) na témától eltértem egy kicsit :D

de én nem az injekciótól félek, hanem alapbó gyógyszerellenes vagyok, hisz mindenki tudja, hogy mérgezik a magyart... A családba aki alig evett gyógyszert 80-90 évig élt, aki meg 10-20 szemre eszi, az meg meghalt 50-60 évesen. Nagyanyámék is 70 évesek, kicsit több, bár ők is elég sok gyúgyszert szednek, a doki nagyon rendes, és sokszor mondja azt 1-2-re, hogy Juli néni, ezt én elveszem magától, és kap helyette ilyet, ez jobb. De keresztnagyanyám 94 évesen halt meg, 91 évesen még felment a padra a kolbászért. A doki irta fel a gyógyszert, ő meg mutatta a recepteket, hogy hány száz darab van neki. Fia pont ellenkezője lett, ő meg mindig bevette, még ha nem is mondta az orvos, hogy kell. 66 évesen rákba meghalt, anyukája rá egy fél évre, de neki 3 agyvérzése volt, végegyengülés vitte el 94 évesen. De ő még 92 évesen szaladgált. Nem vicc, a lépcsőt úgy mászta mint a gyerek. Na nem családi beszámolózgatok itt többet, mert nekem csak ilyen tapasztalataim vannak, aránylag fiatal léttemre, én megmondtam az orvosnak is, amikor az influenzát hajtotta, hogy doktorúr, kóstolta már nagyapám pálinkáját (szokott kapni tőle minden évbe, mert jóba vannak) mondom nekem az a gyógyszer meg az véd meg nem a méreg. Régen is csak igazolásért jártam dokihoz. El se hitték, hogy nem szedem a gyógyszert, volt, hogy vissza se mentem az orvoshoz. Ha meg visszamentem, akkor állítottam hogy megettem a gyógyszert, mert a gyerekorvos mit szólt volna hozzá, ha elmondom hogy a pálinka a gyógyszerem. Na nem kis OFF lett, lehet el se olvassátok. Nem baj, eleje a lényeg. :D

2013. júl. 30. 00:09
 15/15 anonim ***** válasza:
A nagymamám meg 95 évesen halt meg, és hosszú évekig sok gyógyszert szedett... Szóval ennyit erről...
2013. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!