Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy műtétnél kinek illik...

Egy műtétnél kinek illik hálapénzt adni? A műtő sebésznek, az ok – és még? És mikor illik adni? Műtét előtt vagy után?

Figyelt kérdés

Egy kisebb műtétről van szó, nem leszek heteket, de még napokat se a kórházban. Ez is számít gondolom.


Nem vagyok kíváncsi olyan hozzászólásokra, hogy "én nem adnék egy fillért se, mert..." ezeket mellőzzük.


2013. júl. 27. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én annak az orvosnak adtam(mandula műtét)aki műtött, és előtte adtam oda a pénzt.Aminek nagyon megörült,műtét után is rendszeresen bejött hozzám,odafigyelt rám nem csak vizit idején.
2013. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem kötözködni akarok, de műtét előtt honnan tudtam hogy megérdemli a pénzt? elvégre nem véletlen hálapénz a neve. na most műtét előtt miért voltál hálás? hálás a műtét UTÁN lehetsz, ha úgy sikerült a műtét.

vagy épp az orvos műhibát követett el, elcseszte és ez esetben baromira nincs miért hálásnak lenni.

rosszul látom?


Én annak az orvosnak adtam(mandula műtét)aki műtött, és előtte adtam oda a pénz

2013. júl. 27. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Én volt úgy, hogy előtte adtam, volt úgy, hogy utána. Attól függött mennyire kerültem kapcsolatba a dokival. Kicsinél 10 ezret adtam.
2013. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mivel a hálapénz intézménye nem hivatalos, így erre evidens módon nem létezhet szabály, sem szokásjog. Van, aki még az aneszteziológusnak szokott pénzt adni, sőt, akár a nővéreknek is (van, ahol el is várják) de szerintem bőven elég, ha a sebésznek adsz. Aki előre adja, az gondolom azért teszi, mert így biztosítottnak véli a kiemeltebb gondoskodást. Engem nemrég műtöttek, csak a sebésznek adtam, neki is a műtét után.
2013. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!