Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lábtörés ellátása, gipszelése...

Lábtörés ellátása, gipszelése SZTK traumatológián, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg nem kerül rá sor, de tegnap eléggé kiment a lábam, lábfejem kibicsaklott, ha nem javul, megnézetem a balesetin az SZTK-ban.


Azért kérdezném: ez ott, hogyan megy, mennyi időre számítsak?

Röntgen és utána ott be is gipszelik? Mennyi idő, amíg gipszelik, óra hossza? Csak, hogy mennyi kaját, vizet vigyek. És nagyon kellemetlen meg fáj?

És utána hazasántikáltatok vele rögtön?

Aki járt már így, hogyan zajlott a menete?



2013. aug. 6. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tart órákig. Nekem a lábfejem tört el. Az SZTK-ban először röntgenre kellett mennem ami 10 percnél több nem volt. (mondjuk nekem nem kellett várakoznom) De maga a vizsgálat nem volt 10 perc sem. Majd visszatoltak a váróterembe és váram a röntgen felvételt. Ott sem vártam max 15 percet (vagy még annyit sem) Az orvos kezében már ott volt a felvétel ahol megmutatták hol tört el a lábam. Én szerencsés voltam, mert a törést nem kellett helyre igazítani sem műteni. Így egyből lehetett gipszelni. Térd aljáig gipszelték be a lábam ami szintén nem tartott 15-20 percnél tovább. Majd amikor kész volt, hazaengedtek.

Na itt van egy kis gond, mert a hazautazásodat neked kell megoldanod. Engem a párom vitt kocsival be, és haza is.. Én eleve úgy mentem az SZTK-ba hogy bottal, így a járás kicsit könnyebb volt.

Nem árt ha mész az SZTK-ba legyen nálad járó bot. Azzal amúgy is kímélnéd a fájós lábadat.

2013. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!


És milyen egy ilyen gipszet megszokni a lábamon, nagyon rossz?

2013. aug. 6. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Végül be kellett gipszelni?
2013. aug. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Be bizony, eltört ám!


De nem olyan vészes, egészen megszokható a gipsz. Ez legyen a legnagyobb bajom az életben. De úgy volt minden, ahogy írtad, köszönöm, így nem is féltem meg izgultam különösebben :D

2013. aug. 21. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!