Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aug.26-ra vagyok előjegyeztetv...

Aug.26-ra vagyok előjegyeztetve vastagbéltükrözésre az SZTK-ba. Melyik a jobb altatással kérni vagy bódítással? És ezekért kell fizetni?

Figyelt kérdés
végbéltükrözés, egészségügyi ellátások,colonoscopia (kolonoszkópia),tükrözés,

2013. aug. 1. 16:28
 1/7 anonim válasza:
0%
R.I.P. papa nem lesz kellemes!
2013. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bódítót, vagy fájd.csillapítót( mikor zavarosan emlékszel) általában adnak, a mélyebb bódítást, (mikor nem igazán emlékszel) (mert ez valójában nem altatás), célszerű megbeszélni előre, vagy rákérdezni az endoscopos laborban, hogy szokták? Kórházanként is változhat.

Jó tipp: ne egyedül menj, mert kell valaki aki segít hazafele a kótyagosság miatt, ha kapsz injekciót.


Ha SZTK- ba mész nem kell fizetni, bárhogy csinálják a magánrendeléseken divat az "altatósdi"

2013. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

SZTK-ba natúr csinálják, se érzéstelenítő se semmi.

Magánrendelésen lehet kérni altatásban is, de az elég drága és szerintem ahhoz képest az előzőt elég jól ki lehet bírni.

Én magánorvoshoz járok évek óta de csak az elsőnél volt altatásban. Így sokkal hamarabb végzek a vizsgálattal és még aznap dolgozni is tudok menni.

2013. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ezzel vitatkoznék, hogy sztk-ban nem adnak semmit.. ( bár én magánrendelésen voltam előtte), nekem is SZTK-ban csinálták, Dormicummal altattak. Viszont ismerősöm simán, beutalóval ment, őt is altatták.. Nálunk természetes volt.. Gondolom, ez is kórház/ orvosfüggő... Egyébként én úgy tudom, legtöbb helyen adnak valamit, mert elég kellemetlen lehet nélküle.

Nyugi, nem kell érte fizetni. Viszont jó, ha előtte megkérdezed az orvost, mire számíthatsz. Kitartás!

2013. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A békéscsabai kórházban kérdésemre azt mondták,attól függ hogy miként viseli a beteg a tükrözést.

Hát (senkit nem akarok ijesztegetni) percekig kihallatszott egy hölgy jajgatása a beavatkozás alatt,utána áttámogatták egy másik helyiségbe,én a hozzátartozójától megkérdeztem hogy kapott-e bóditást, azt mondta nem...

Igen, most jut eszembe,volt még egy ismerősöm is itt és a férje is,semmit sem kaptak,a fájdalom miatt nem tudták végigcsinálni nekik,utána maszekhoz mentek.


Hát azért meg lehet próbálni,hátha simán megy,nekem pl.szerencsére minden gond nélkül lezajlott.

2013. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, az SZTK-s általában bódítás nélküli, mert akkor kellene plusz még egy doki a vizsgálathoz és az már drága nekik.

Az előttem nevezett kórházban a barátnőm is megszenvedte, félig se jutottak, az ordibálástól kiugrott minden orvos a környéken a rendelőjéből hogy mi történt. Szerencséjük hogy nem voltam ott. Egy nő csinálta neki, (aki egyébként szakmailag igen jó orvos) nem nevezem meg. Később magán úton csináltattuk Gyulán, mosolyogva jött ki pedig nem volt totál kiütve.

2014. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Altatás nélkül csinálják, ki lehet bírni csupán 6 perc az egész vizsgálat. En nem éreztem az endoszkópot csak a kanyarokban a befújt levegő szorított egy pillanatra. De semmi extra, utána megkaptam a leletet és mentem a dolgomra. Én kicsit szégyellősebb vagyok, háttal is kellett forduljak,,ki be húzták igazították a csövet stb. Igazán adhattak volna egy hátul lyukas gumibugyit, valamit.
2016. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!