Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laparoszkópos lágyéksérvműtét...

Laparoszkópos lágyéksérvműtét után 1,5 héttel már sportolhatok? Futás kerékpár?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam varratszedésen és megkérdeztem az orvost mikortól sportolhatok. A válaszról azóta se tudom csak viccelődött-e, de ezt mondta: Mindent lehet csinálni, ahogy érzi. Ha nem fáj, sportoljon.

Na most fájni nem (alig) fáj. Ezek szerint mehet a kerékpár? Nem hiszem el. De hát ezt mondta az orvos.


2013. aug. 8. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
1,5 hét nem olyan sok idő, én még biztosan várnék egy kicsit. Nem hajt senki, hogy annyira muszáj lenne tekerni ebben a kuka melegben a biciklit. Légy türelemmel még egy picit, hamarosan hűvösebbre fordul az idő.
2013. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mennyi az a kicsi?


én még biztosan várnék egy kicsit


nem hajt senki: végülis az alkoholistát se üti senki bottal hogy igyon. na hát így vagyok én is a biciklivel. nem muszáj, mégis olyan mintha muszáj lenne-magam miatt.

2013. aug. 8. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem tenném... A teljes gyógyulás 6-8 hét (!) hiába érzed jl magad, a belső szövetek még regenerálódnak, és egy rossz mozdulattól megsérülhet könnyen...

Én 3-4 hét önmegtartóztatást mondanék, a helyzetedben.


Nekem is még plusz 2 hetet feküdni kellett, azt mondta a doki nem kötelező, de akkor 3 hónap múlva a műtőben találkozunk.......

2013. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na álljunk meg.

most jövök a házorvostól. a betegállományomnak vége mert azt mondta erre a műtétre ezzel a betegséggel ennyi nap betegállomány finanszíroz az OEP és kész.

na most kérdésem: hogy kíméljem magam (és itt nem a sportra) gondolok, ha vissza kell mennem dolgozni?

2 hét PLUSZBAN? el se hiszem. nekem a teljes orvosi betegállomány alig volt két hét, nem pluszban kettő!



Nekem is még plusz 2 hetet feküdni kellett,

2013. aug. 10. 15:16
 5/8 A kérdező kommentje:

ja ezt csak most látom.

FEKÜDNI????

nekem EGY NAPOT SE kellett feküdni.

a műtét napján (!!!!) maguk az orvosok (nem csak 1 orvos, hanem a műtő is, a nővérke is, a vizites orvos is) javasolta, hogy keljek fel, járkáljak.

senki egy szóval se javasolt egy nap fekvést se.

kímélni kell, ok, de járkálni nyugodtan lehet. fekvés egy szóval se mondott senki.

hogy van ez?


és az orvos azt mondta varratszedéskor? Sportolni? nyugodtan lehet.

???


Nekem is még plusz 2 hetet feküdni kellett

2013. aug. 10. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:

"a műtét napján (!!!!) maguk az orvosok (nem csak 1 orvos, hanem a műtő is, a nővérke is, a vizites orvos is) javasolta, hogy keljek fel, járkáljak. "


Ez teljesen más. Engem is felállítottak, amint csak lehetett, (23 órakor :D ) pedig jobból a katéter volt bekötve, balról meg az infúzió. De az azért, hogy megelőzzék a vérrögképződést, átmozgassanak, meginduljon a keringés mindenhol. Gondolom nem ebédet főzni állítottak fel ;-)

Figyi, mindenki más. Nekem 3 hét volt a táppénz, és annyit kellett feküdnöm, és kímélni kell azóta is.

Ha úgy látod jónak, pattanj a kerékpárra és tekerj.

Nekem nem kell újabb műtét, én inkább kímélem, pedig jól esne tekerni egyet.

2013. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hát akkor a dolgot már elszúrtam(vagy elszúratták velem) mert a két hét eltelt és egy napot se feküdtem.

egy napot se.

nem is mondta senki hogy feküdjek.


Nekem 3 hét volt a táppénz, és annyit kellett feküdnöm

2013. aug. 10. 15:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó, hát mondtam, hogy embere válogatja...


" erre a műtétre ezzel a betegséggel ennyi nap betegállomány finanszíroz az OEP és kész. "


Itt meg átvágta az agyad, a táppénz első 2 hetét a munkáltató fizeti... És olyan nincs, hogy x betegségből x nap alatt fel kell épülni és kész. Bármi szövődmény felléphet akkor fekszel otthon betegen táppénz nélkül mert "az oep ennyit fizet és kész?" Baromság...


De mondom embere válogatja. Nekem mondta, hogy gyengék voltak a szövetek megszenvedtek vele műtétkor, ezért kell 2 hét fekvés. Jó én sem feküdtem folyton, sőt utolsó napokban már alig... ... De mondom még most is egy-egy erősebb lépéskor (magasabb lépcsőre kell lépni pl.) sajog utána egy pár órát a seb. Néha meg semmi baja.

2013. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!