Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy lágyéksérv műtét után...

Egy lágyéksérv műtét után mennyi idővel lehet sportolni? Kerékpár, futás, tenisz - nem súlyemelésre gondolok.

Figyelt kérdés
A műtét laparoszkópos lesz. Ez se mindegy a seb méretének szempontjából.
2013. júl. 13. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre majd kérdezz rá műtét után a dokinál, gondolom a a műtét utáni kontrollvizsgálatig nem szabad erőltetni.
2013. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

na most varratszedés 5 nap múlva, kontroll rá pár napra.

vagyis summa summarum, tán 1 max 1,5 hét lenne csak a kiesés?

ha a kontrollvizsgálat a határ, akkor ennyi.

ennyi lenne?


a műtét utáni kontrollvizsgálatig

2013. júl. 13. 08:36
 3/12 anonim ***** válasza:
A műtét utáni kontrollvizsgálatig ne, utána kérdezz rá a dokinál.
2013. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

na igen ám, de még műtét előtt vagyok. és mivel itt a nyár, aszerint műteném magam hogy mennyi kiesést jelent a dolog.

mert ha 1-1,5hét akkor ok, ha több akkor nem ok.

a doki meg nem mond semmit el se nagyon lehet érni, nincs ideje a betegek kérdéseire.

csak a hálapénzes borítékok zsebre tételére van ideje, de arra mindig.


utána kérdezz rá a dokinál.

2013. júl. 13. 08:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Több, jóval több.


Engem holnap lesz egy hete, hogy műtöttek, és már nagy eredményként értékelem, hogy fájdalomcsillapítóval gond nélkül kimegyek WC-re vagy ebédelni a konyhába. Ilyen hogy kerékpár futás? o_O... Örülsz majd, hogy élsz.


Ráadásul nekem most a műtött oldali herém megduzzadt, így épp azzal szenvedek :( Ez is egy jellemző mellékhatás a sérv térségében közlekedő "herevezetékek" (ondóvezeték, erek, stb.) miatt.


A műtét után én is úgy terveztem, hogy varratszedés 1 hét utána hétvégén már fürdök egyet a Balatonban. Hát nem.......

Így már minimum 3 hét táppénzzel számolok, de nem vagyok biztos benne, hogy utána is enged majd dolgozni.


De én azt mondom, hogy bringa nélkül lehet élni, de kizáródott sérv életveszélyes állapot. Gondold át alaposan mi a fontosabb. Ha kizáródik a mentő visz közvetlen a műtőbe, és bár rutinműtét jobb tervezetten elvégezni. Ne húzd az időt.

2013. júl. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A műtét után"


Jav: A műtét előtt

2013. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

és a munkahelyed ezt engedi?

engem úgy kirúgnának 3 hét táppénzzel mint a szél.

tán 1 hetet engednek többet nem.


>>>>

Így már minimum 3 hét táppénzzel számolok

2013. júl. 15. 09:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Legszívesebben már én is mennék vissza mert halálra unom magam itthon fetrengve az ágyban. De mivel mondom már az is nagy eredmény hogy önállóan WC-zek egyet. (Mármint hogy kiemegyek odáig, fel tudok ülni egyedül). Elképzelem a melóhelyemet, ami amúgy is veszélyes üzem ha nem kellő körültekintéssel dolgozik az ember, ott csoszogva meggörnyedve, 2-3 emeletet lépcsőzve o_O. Szerintem a trolira nem tudnék felszállni. A hét végén kell varratszedésre menni, majd ott is ki kell sakkoznom mikor megy alacsonypadlós troli hogy egyedül megtegyem a távot.


Hogy engedik-e? Azért toleránsak, örülni tuti nem örülnek neki. De ki örül a hiányzásnak, én sem örülök. Ha más nem az anyagi kiesés miatt is a 70% táppénz miatt.

2013. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

hát nálam nem kérdés 3 hét táppénznek mi lenne az eredménye.

repülnék mint a madár.

kapaszkodj "jó" történetet mesélek.

egy kollegámat vmi epe dologgal műtötték.

hétfőn műtötték. kedden felhívta az igazgató, hogy ugye szerdán már jön? mert idézem "ne fetrengjen otthon, semmi baja".

ez 100% komoly történet.

és láss csodát ha nem is szerdán de csüt már jött az illető. hamuszürke arccal, percenként tömve magába a fájdalomcsillapítókat.

az igazgató nem szólt semmit, csak nézte, ahogy szürke arccal csoszog a folyosón.

mit érdekelte őt ha meg is döglik. addig is dolgozik.



Azért toleránsak,

2013. júl. 15. 09:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát dögölne meg az ilyen :(


Most így belegondoltam ilyen apróságokba is, hogy gyakorlatilag 15-20 percenként pisilnem kell néha a katéter miatt. A melóhelyen 3 emelettel feljebb van a mi WC-nk. Ilyen sebességgel mire felmennék és leérnék indulhatnék vissza.

Bár már nem csíp a katéter helye, így gondolom ez azért hamar elmúlik majd.

2013. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!